Як розвивати український туризм обговорили у Харкові

Зелений туризм, гаряча лінія для гостей єврочемпіонату та більша свобода для власників готелей у визначенні кількості “зірок”. Як розвиватиметься український туризм представники цієї сфери з усіх куточків країни сьогодні обговорили у Харкові.

 

Туризм як прибутковий бізнес. Шляхи розвитку українського туризму у Харкові обговорили представники різних регіонів. Питання на часі – впровадження нової процедури встановлення категорій готелям. У держагенстві з питань туризму пропонують, аби готелі самостійно призначали собі кількість “зірочок”. Коли ж якість обслуговування не відповідатиме заявленій категорії, власнику готелю загрожує штраф у п’ятдесят тисяч гривень та втрата репутації.

Олена Шаповалова, голова Державного агенства з туризму та курортів

Дело в том, что декларативный европейский принцип предусматривает нарушителю потерю репутации. То есть никакие туроператоры, никакие иностранные туристы не будут к этой гостинице относится серьезно.

Підготовка до ЄВРО – на фінішній прямій. Харків у підготовці до футбольних європерегонів, переконана Олена Шаповалова, задніх не пасе. Особливу увагу у першій столиці приділили інформаційній роботі. Більше року працює інформаційний туристичний центр та відкрито два інформаційні пункти, звітують обласні владники. У планах – створення гарячої лінії для туристів та ще одного консультаційного центру.

Дмитро Кузнєцов, начальник обласного управління культури і туризму

Есть в перспективе и открытие центра на таможне, на границе с Белгородской областью.

У держагенстві з питань туризму підрахували – під час ЄВРО в Україні очікують щонайменше мільйон туристів. Це майже стільки, скільки країна приймає впродовж року. Статистика свідчить: після проведення футбольного чемпіонату туристів, які хочуть відвідати приймаючі країни, стає майже у півтора рази більше. В обладміністрації певні – після ЄВРО двадцять дванадцять на Харківщіні активно розвиватимуться різні види туризму.

Євген Савін, заступник голови ХОДА

Я надеюсь, что Харьков и область станут одним из крупных туристических центров Украины. Это будет и спортивный туризм, и этнотуризм, и зеленый туризм.

Наразі в Україні триває підготовка національної програми розвитку туризму на п’ять років. У держагенстві з питань туризму чекають пропозиції з усіх регіонів. Підбити підсумки обіцяють у березні. Якщо програма буде створена вчасно, сподіваються автори проекту, її внесуть до бюджету дві тисячі тринадцятого року.

 

Анастасія Горєлкіна