Як презентувати себе на ринку праці – для студентів провели семінар

Висока заробітна плата, приязний колектив та перспективи кар’єрного зростання. Як знайти роботу своєї мрії, студентам-каразинцям розповіли на семінарі. Його організували три факультети – юридичний, психологічний та соціологічний. Що саме успішні та досвідчені порадили початківцям.

 

Працевлаштування на часі. Як знайти роботу до душі та з високою зарплатою. Аби допомогти студенству зорієнтуватись на ринку праці на семінар зібрались представники юридичного, психологічного та соціологічного факультетів каразинського університету. Захід розрахований на п’ятикурсників, проте завітали і молодші студенти. Четверокурсниця юридичного факультету Олена розповідає, про майбутнє працевлаштування замислюється ледь не з першого року навчання у ВНЗ. Кілька разів ходила на співбесіди до юридичних фірм. Роботодавці, за словами Олени, звертають увагу на вільне володіння англійською та досконале знання законодавства.

Олена Коваленко, студентка 4 курсу

Тяжело, потому что для юристов сейчас очень большая конкуренция. Задают массу вопросов, чтобы понять, какой ты юрист, можешь ли уже сам вести консультацию.

На семінар запросили юристів-практиків, науковців та представників компаній, що займаються відбором персоналу до юридичних установ. Мета зустрічі – навчити майбутніх випускників правильно презентувати себе на ринку праці.

Марина Вєнєдіктова, завідуюча кафедри громадянсько-правових дисциплін

С точки зрения психологии – как себя правильно подать и подготовить резюме, с точки зрения социологии – как адаптироваться в коллективе. Ну и с точки зрения юриспруденции – как правильно устроиться, как удержаться и как правильно уволиться.

Наразі роботодавці, передусім, зважають на професійні якості майбутніх працівників, кажуть юристи-практики. Диплом престижного ВНЗ вже не має вирішального значення. Досвіду майбутнім юристам радять набиратись ще на студентській лаві. Наприклад, під час стажування та практики.

Сергій Бурлаков, начальник юридичного відділу торговельної мережі

Главное, не останавливатьcя, опыт прийдет. Главное – закрепиться. Как мне сказал один из старших коллег, когда я только начинал: ты работай, а деньги тебя найдут.Так что я всем желаю не останавливаться и идти вперед.

Успішне працевлаштування більшість сьогоднішніх студентів пов’язують з високою зарплатою. Такі результати опитування, що його провели на психологічному факультеті під час підготовки до семінару. А самореалізація та задоволення від роботи опинились майже на останніх місцях в рейтингу. Однак психологи наголошують – обираючі майбутнє місце роботи, варто думати не лише про власний гаманець.

Надія Крейдун, декан психологічного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна

Самое важное для нас для всех, не только для психологов, реализовать себя в профессиональной деятельности. Чтоб на вопрос о смысле своего существования человек мог ответить, что он смог себя показать, продемонстрировать в этой жизни.

Анастасія Горєлкіна