Як правильно написати резюме та спілкуватись із потенційним роботодавцем – чугуївські бібліотекарі вчать безробітних

Бібліотеки Чугуєва завжди беруть активну участь у різноманітних проектах і грантах. У тому числі міжнародних. Цієї осені бібліотекарі вирішили випробувати своі сили в дещо новій для себе справі.


Цього разу Чугуівські книгарі взяли участь у проекті «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках» , який виконується в рамках Української ініціативи з підвищення впевненості. Фінансується він Агентством США з міжнародного розвитку та адмініструється IREX/Україна в рамках програми «Бібліоміст». Програма працює в Украіні вже 6-й рік, має цінний досвід навчання бібліотекарів у сфері надання сучасних бібліотечних послуг. Цей проект експериментальний і впроваджується тільки в 5-ти областях України.

Лариса Лаптєва, представник програми «Бібліоміст»

Проект «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів» націлений на те, що бібліотеки навчають безробітних, а саме вимушено переміщених осіб і учасників АТО. Проект на меті має підготувати безробітних до пошуку роботи.

Проект складається із серії тренінгів з працевлаштування. І після їх завершення, учасники отримують практичні знання та навички пошуку роботи через Інтернет-ресурси, підготовки власного резюме, супровідного листа відповідно до вакансії, здійснення, згідно правил, першого дзвінка в компанію роботодавця. Зазвичай тренінги проходять в інтерактивній формі. Слухачам пропонується групова робота, розв’язання конкретних вправ, “мозкові штурми”, заняття на базі реальних та імітаційних форм. Хоча заняття розпочалися нещодавно, вже стало відомо, що у багатьох безробітних нема електронної пошти, яка сьогодні вкрай необхідна при пошуку роботи, на практичних заняттях багато учасників «пасували» при появі стресових ситуацій. Тож для кожного із присутніх стали в нагоді досвід та поради фахівців.Після завершення тренінгів в центральній бібліотеці міста, робота з надання інформаційних послуг не завершиться.

Анжела Самко, зав. методико-бібліографічним відділом ЦБС м. Чугуєва

У нас в библиотеке будет действовать информационный уголок, на котором мы будем выставлять вакансии, которые вот актуальны на данный месяц, так же будем указывать, какие там курсы обучения есть бесплатные, всевозможные там предупреждения, может о мошенничестве. То есть вот такой интерактивный информационный уголок.

Крім того, персонал бібліотеки завжди допоможе зорієнтуватись в Інтернет-ресурсах, створити електронну пошту, зробити ефективний аналіз інформації про вакансії особисто кожного та багато іншого.

Михайло Кисєльов для Сьогодення із Чугуєва