Як обрати кавун

Смугаста хімія чи ранні вітаміни? Тільки середина літа, а в Харкові вже масово продають кавуни. Продавці запевняють: ягоди – якісні, без нітратів. Просто сезон через спеку почався передчасно. То, чи варто спокушатися на перші партії кавунів?

 

Кавуновий сезон в розпалі. Люб’язні продавці переконують, ягода солодка як мед, про нітрати і мови ніякої не може бути. Та забувають наголосити – на терміни зберігання ягоди. За словами санлікарів, зірваний смугастик може зберігатися не більше двох діб. Проте, частеньно грішать не тільки самі продавці, а й покупці. Дозвільними документами на продаж кавунів цікавляться не всі, мовляв, вірять на слово.

Ольга, харків’янка

Не, честно говоря, не прошу. Честно говоря, не прошу!!!

Та не мають реалізатори, що й показати, мовляв господар, відповідної довідки з санстанції не залишає.

Олена Суворова, продавець

Это надо говорить со своим начальством, чтоб оно нам оставляло документы и все.

Аби покупці переконалися в якості, продавчиня дає куштувати, проте, журналістам продемонструвала це тільки на словах.

Олена Суворова, продавець

Мы надрезаем, вот там у нас есть нож, вынемаем эту серединку и даем попробовать. А как же. Но это по их желанию.

Аби людська спокуса – поласувати смугастиком не продовжилась на лікарняному ліжку, санепідеміологи тримають ситуацію під контролем. Йдеться тільки про офіційні місця продажу. Як показують результати санепідеміологів, індекс вмісту нітратів на легалізованих торговельних майданчиках поки що не перевищує норми.

Артем Пєшков, лікар відділення гігієни харчування Харківської міської СЕС

На сегодняшний день из проб, которые мы исследовали, которые наша служба исследовала, превышение нитратов не было обнаружено ни в одном, ни в одной из доставленых проб. Протоколы, которые исследовали лаборатории санслужбы показывают наличие нитратов ниже нормы в 2 , 1,5 раза.

Щоправда, нелегальних кавунячих гір обабіч доріг не бракує. Якщо все ж таки зважилися купити кавуна узбіч дороги, треба, запевняють фахівці, оглянути місце продажу. Смугаста ягода, в жодному разі не повинна лежати на голій землі, це загроза потрапляння інфекцій.

Сергій, продавець

Ну, естественно, на поддонах, на картонах надо хранить. Не на земле лежать, не тянуть сырость.

Покупці продовжують вірити на слово, головне, кажуть, щоб дзвинів.

Вот этот. Да? – Да, да. Вот это кавуничка, вот видите, кавуничка такая широкая и здесь хвостик сухой. И он должен звенеть.

Купленого кавуна, жінка понесла додому, перевірятимуть на вміст нітратів вже на столі.

Леся Кочержук