Як діяти у надзвичайній ситуації дітям розповіли МНСники

Обережно – пожежа! Правильно діяти в надзвичайній ситуації – головний секрет самозбереження. Харківські рятувальники показали нагальний приклад для дітей з вадами слуху як вберегти себе від небезпеки.

 

Епіцентром пожежі стала актова зала. Фахівці національного університету цивільного захисту України, так би мовити, “допомогли” педагогам і дітям своєчасно евакуюватись із небезпечних зон. Специфіка полягала в тому, що в комплексі навчаються діти, які страждають порушеннями слуху і вони як звичайні школярі не можуть почути сирену. Та не зважаючи ні на що евакуація пройшла успішно.

Олексій Касьян, магістр управління НУЦЗ

Были эвакуированы дети, их было около 100 человек и около 30 человек персонала. Всё прошло более менее нормально. Дети все эвакуировались, все вышли на улицу, никто не пострадал, все остались в живых.

Така робота з дітьми дуже відповідальна, адже навички, отримані в юнацькому віці, потім допоможуть уникнути травм, а іноді вижити в екстримальній ситуації.

Віталій Барбашин, нач. кафедри НУЦЗ

В их жизни могут произойти такие ситуации, когда необходимы дополнительные знания по мерам безопасности. При обращении с фейерверками, взрывоопасными предметами, поведение их при обнаружении этих взрывоопасных предметов.

Цього дня школярі могли не тільки спостерігати гасіння пожежі, а й спробувати себе в ролі справжніх пожежних. Вони навіть власноруч торкнулись вибухонебезпечних предметів. Як зазначила директор закладу діти залишилися дуже задоволеними, в ігровій формі їх навчили бути уважними в екстремальних умовах. А це, запевняє Надія Іванівна, для дітей ганий урок.

Надія Середенко, директор інтернату

Замечательный был момент, когда курсант спускался по лестнице, как вроде бы из горевшего помещения. Взял большого Деда Мороза под мышку и по лестнице эвакуировал большого Деда Мороза.

Плідна співпраця між університетом цивільного захисту та незвичайною школою триває 8 років поспіль. І кожного разу заняття закінчуються радістю, яку випромінюють дитячі очі.

 

Тетяна Сорокоус