Історична виставка "Армія генерала Андерса"

За ініціативи польського консульства , українці зможуть більше дізнатись про історію польської армії.

Експозиція історичної виставки “Армія генерала Андерса” присвячена найбільш незвичній з усіх армій союзників  Другої світової.  Військо, переважно,  складолось із поляків – полонених та таких, які були в’язнями радянського ГУЛАГу . Його сформували у сорок першому . Створення було частиною угоди про відновлення дипломатичних стосунків між Радянським Союзом та Польщею. Анджей Кунарт, секретар ради охорони пам’яті  у Варшаві розповідає –   Армія Андерса пройшла  через три континента – Азію,Європу, і Африку. Закінчила свій військовий шлях  в Італіїї. По тому війського Андерса росформували.

Анджей Кунарт, секретар ради охорони пам’яті  у Варшаві

Армію Андерса поважали у всьому світі!Маршали союзничеських військ навіть говорили,що армія андерса- найкраща армія,яку знала друга світова!

Раніше  навіть у Польші про битви корпусу Андерса знали замало. Натоміть, вояки генерала Андерса, що забезпечувалась часто за остаточним принципом, гідно протистояла фашистським дивізіям. Донині для поляків симовлом героїзму є прорив німецької оборони біля італійського монастиря Монте-Касино.

Ян Гранат,Генеральный консул Республіки Польща у  Харкові

Во время до больших перемен не говорилось об этой части истории войска польского, теперь возвращаем память об этом и хотели бы познакомить соседей.

Після харкв’ян, виставку побачать у Сумах та Києві.

Олексій Кулаков