Історія родини – історія країни

Книжку ” Коріння родоводу” презентував Олександр Бандурка, ректор університету внутрішніх справ. Над виданням Бандурка працював п”ять років , більшість часу присвятив роботі з першоджералами . Собі за мету автор ставив крізь призму життя своїх пращурів- козаків та гайдамаків – розповісти про історію України чотирьох минулих століть.

Праця над історичною книжкою – справа кропітка, – каже Олександр Бандурка. Треба не лишень знайти по архівах потрібні першоджерела , а й оборобити їх.  Два чи три сотні років тому документи писались польською, латинською чи церковно-слов”янською мовами. Переклад робили ще складнішим особливості чорнил.

Олександр Бандурка, ректор НУВС, автор книжки “Коріння родоводу”

Чорнила робилися із бузини чи із цибулі і потрібно було проводити цілий ряд експертиз криміналістичних відповідних документів, щоб прочитати .

Зробити книжку цікавою широкому загалу – таке завдання поставив перед собою Олександр Бандурка. У виданні – життєві історії про те, як його предки приймали участь в українському народному визвольному русі.

Козацькому роду нема пеерводу. Видатну роль у родоводі Олександра Бандурко відіграли козаки та гайдамаки, окремі з них навіть були в реєстрі польської армії та у 17-му столітті ходили на Москву. Під час презентації книжки Олександр Бандурка розповів – родом він із самого центра України, з Черкаської області. Пращури його не багували , тож не з чужих слів знали про буття закріпаченої України. Більшість чоловіків, каже автор, у воєнні часи козакували.

Олександр Бандурка, ректор НУВС , автор книжки “Коріння родоводу”

Були учасниками всих тих безпосередніх подій: козацьких походів, гайдамацьких повстань, коліївщини, закріпачення, чумакування.

Над “Корінням родоводу” Олександр Бандурка працював п”ять років. Історики та письменники з досвідом кажуть – книжка цікава, до того ж грунтується на серйозних дослідженнях історичних документів. Вони певні – видання має всі шанси стати й найліпшим посібником з історії України для школярів.

Вадим Шевякін.