Їсть домашні харчі, до бібліотеки не зверталась – Альона Зайцева вже майже тиждень під вартою (відео)

Щоденні передачі з харчами та зустрічі із адвокатом. Журналістам показали умови утримання у СІЗО 20-річної Олени Зайцевої, яка була за кермом Лєксуса, що 18-го жовтня збив насмерть п’ятьох людей на вул. Сумській. Олена знаходиться у камері разом ще з 9-ма жінками, які раніше не відбували покарання. За словами співробітників СІЗО, у перший день психологічний стан Зайцевої був напружений та нині підозрювана вже адаптувалась, нарікань на її поведінку немає.

камера зайцевой

В Харківському слідчому ізоляторі утримується 105 жінок,серед них і 20-річна Олена Зайцева, водійка Лексуса, що 18-го жовтня в центрі Харкова збив насмерть 5-х людей. Тюремники показали умови, в яких перебуває підозрювана.

Дмитро Холод, заст. начальника установи з виконання покарань №27

Олена Зайцева утримується в такій же камері. Облаштована вона типічно -є спальні ліжка, стіл, санвузол, душ, місце для особистих речей.

Площа камери – 40 кв.м Вона розрахована на 14 людей. Поки в камері 10 підозрюваних. Разом з Оленою Зайцевою утримується ще 9-ро жінок, які раніше не відбували покарання.

Дмитро Холод, заст. начальника установи з виконання покарань №27

Всі жінки, які з нею перебувають, це особи, які притягаються по тяжким статтям і особливо тяжким статтям. Тяжкі тілесні пошкодження, злочини за незаконний обіг наркотичних речовин, грабежі

У вільний час підозрювані можуть дивитись телевізор, читати газети та книжки. Бібліотека нараховує більше 11-ти тис. примірників. Та поки Зайцева туди не зверталась. Під забороною лише інтернет. Щодо харчування, то для всіх підозрюваних спільне  меню.

Ігор Потапов, завідувач їдальнею

Сегодня мы готовим салат с капустой свежей, борщ украинский и каша перловая, котлета рыбная.

Кухарі розповідають, борщ без м’яса, проте на бульйоні. Зайцева тюремне меню не вподобала, їсть лише хліб, який випікають на території установи. Харчується підозрювана тим, що передають з дому.  За майже тиждень, відколи Зайцева в сізо, вона мала одне побачення. Спілкувалась з матір’ю телефоном через решітку. Вітчим досі не приходив. А от зі своїм адвокатом Олена спілкується віч-на_віч постійно, як це передбачено законом. Тюремники кажуть, Зайцева психологічної допомоги потребувала лише в перший день, за медичною – поки що не зверталася. Загалом, нарікань на її поведнку, співробітники СІЗО не мають.

Дмитро Холод, заст. начальника установи з виконання покарань №27

Психологічний стан перший день був такий напружений,її ввечері привезли, з неї на збірному відділені працювала психолог, у нас дуже кваліфікований психолог,воні кілька раз вже з нею працювала,день-два і адаптацію вона пройшла успішно.
Нагадаємо, 20-го жовтня Київський райсуд постановив взяти 20-річну Олену Зайцеву під варту на 60 діб без визначення застави. При ухваленні рішення суд взяв до уваги неодноразове скоєння Зайцевою порушень правил дорожнього руху, вірогідність спроби переховування від слідства та вчинення тиску на свідків. У слідчому ізоляторі підорзрювана знаходиметься до 16-го грудня.

Ірина Клименко