Іпотека під 3% річних – входини на кшталт європейських

Старе радянське гасло – кожній родині по квартирі так і лишилося мрією. Натомість,  родин щороку більшає , квартирної спадщини на всіх не вистачає, а на масове безкоштовне житлло немає грошей у держави. Від цього дисонансу довго потерпала і сама будівельна галузь. Аж нарешті усі сторони знайшли компроміс – здешевлення кредитів.

 

Держпрограми по здешевленню кредитів на купівлю доступного житла у будівельній галузі активовано. Вперше в історії Незалежної України кредит на житло по-справжньому як у Європі-   під 3% . Про це на прес- конференціі, приуроченій до дня будівельника,  заявив голова ради асоціації “Регіональне будівництво” та голова правління “Тресту Жилбуд- 1” Олександр Харченко .
Олександр Харченко, голова правління “Трест Жилбуд-1”

Это и для строителя, и для инвестора очень хорошая программа. 3 %  годовых. Есть ряд моментов, которые должны отработать и областная администрация, и молодёжный фонд,  и мы как застройщики вместе с банками, но это соответствует мировым стандартам.

Харківські будівельники, які приймають участь у програмі пільгового кредитування , пропонують нову программу купівлі квартир. За їхніми словами, перші 20  сімей вже подають документи для укладання договору.

Валерій Вереінтинов, ген. директор “Куряжский домобудівний комплекс”

И, конечно, это новая программа, которой буквально 3, 5  месяца, это инициатива президента, это идеальная схема. Человек, который нуждается в улучшении жилищных условий, может взять квартиру в ипотеку на 15  лет с выплатой от 1, 5 тыс.грн до 2 тыс. грн.

За словами будівельників, президентська програма вигідна як покупцям, так і продавцям. Після глобальної кризи багато компаній збанкрутували і зникли з ринку, а сильні навчилися виживати у нових умовах – аби зберегти колективи і не зупинити розвиток.
Михайло Рабінович, начальник обл. управління містобудування та архітектури

Сегодня оживает и комплекс стройки и краны начинают двигаться, но крайне медленно, потому что это связано, как вы знаете, вообще с общей экономической ситуацией.

Але ні криза, нііважкий вихід з неї  не завадили будівельникам , крім основної роботи, подумати про красу і привести до ладу окремі куточки міста.Так відремонтували Церкви на Залютіно, Салтівці, Храм “Святого Віктора”, та не забули про головне місце для відпочинку будь-якого харків’янина – Парк Горького.

 

Юлія Поколодна