Інвестори “довгобудів” просять міську владу не передавати земельні ділянки сумнівним фірмам

Харків’яни отримають інсуліни, – таке рішення було прийнято на сьогоднішній сесії міськради. Також було надано гроші на будівництво електродепо “Олексіївське”. А ще: соціальним працівникам надали пільгу на оплату комунальних послуг. Водночас депутати проігнорували звернення від інвесторів незавершеного будівництва, які прохали не передавати земельні ділянки сумнівним, на їхню думку, фірмам.

сесия облради

Вони вклали гроші у бідвництво власних осель, але залишилися не з чим. Їхні будинки так іне зведені, а власник кампанії – забудовника під слідством. Тим часом недобудований об’єкт, в який вже вкладено чималі гроші інвесторів, може бути переданим стороньому власнику. Люди тримають в руках плакати з проханням про допомогу. Мовляв, міська влада знає про ситуацію, проте є занепокоєння, що депутати проголосують не на користь інвесторів.

Олена Дубова, інвестор ЖК “Шатилівка”

Они в курсе, что ведутся суды, открыты уголовные дела по этому объекту, объекты арестованы, и тем не менее, сегодня может быть вынесено решение в пользу незаконных владельцев наших объектов- против обычных людей, честных инвесторов. Нa сессии горсовета принимается решение о передачи земли “Инвесткому” и “Ковчег-сервису”.

Раїса Олександрівна, представник інвестора

Еще 1 бросок всех дольщиков. Из кинули на непонятно что. Имущество незавершенного строительства зарегистрировано за 1 предприятием, а дольщики остались на предыдущем, которое сейчас в ликвидации.

Питання про надання земельних ділянок для будівництва об’єктів та припинення права користування земельними ділянками в порядку денному сесії міськради- 9-те. Як повідомили депутати від “Самопомочі”, до депутатів міськради надійшло звернення від інвесторів, які можуть постраждати, коли надати земельні ділянки фірмам, які не розпочинали будівництво. До того ж, нібито є низка судових рішень, що забороняють це.

Ігор Черняк, депутат Харківської міськради

Это определение Дзержинского районного суда от 17.10.17, подтверждающее наложение ареста на имущество и подтверждающее наличие самого спора. По ООО Ковчег Сервис- это определение от 26.09.17 ну и есть решение , которое вступило в законную силу Харьковского апелляционного хозяйственного суда , согласно которому было признано незаконными часть сделок при переброске таких объектов незавершенного строительства.

Тож депутатам було запропоновано виключити з проекту рішення пункти про надання земельних ділянок. Водночас на сесії наголошувалося на необхідності розв’язання питання незавершеного будівництва. Мовляв, коли й надалі з цим зволікати, будівлі невдовзі доведеться зностити або вивозити.

Геннадій Кернес, харківський міський голова

Поэтому те, кто занимается вопросами завершения строительства и работает с инвесторами , которые раньше вкладывали деньги в эти объекты, я думаю, сегодняшнее решение сессии, если оно будет, они учтут те слова, которые Вы сказали, Игорь Юрьевич, в части нарушения их прав. Но запрета у нас никакого нет.

Депутати міськради більшістю голосів проголосували питання за основу((30.26)), не підтримали виключення спірних пунктів, і остаточно підтримали надання землі фірмам, проти яких виступали інвестори.
Далі депутати взялися за соціальні питання. На 14 млн.грн. збільшили обсяг субвенції на відшкодування вартості препаратів інсуліну для хворих на діабет . А також надано додаткові гроші на компенсацію проїзду пільговиків.

Тетяна Таукешева, заст. Харківського міського голови 

На компенсацию проезда в городском пассажирском транспорте планируется дополнительно направить 66 миллионов гривен. А всего на эту цель в бюджете Харькова предусмотрено на эту цель более 500 миллионов гривен.

Соціальним працівникам Харкова під час сесії надали пільгу з оплати комуналки в розмірі половини вартості житлово-комунальних послуг. Зі слів заступника міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, пільга надається майже 600 соцпрацівникам територіальних центрів і соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді. Мовляв, обсяги роботи у соцсфері значно зросли, а ставки скорочено.

Світлана Горбунова-Рубан, заст. Харківського міського голови 

На нее возложена работа с людьми, которые возвращаются с мест лишения свободы. Раньше были только из Харькова, а теперь из Луганской, Донецкой областей. Это чьи-то сыновья, родственники. Речь идет и о людях, которые выходят из зоны АТО, с ними тоже надо работать, у них посттравматический синдром.

Витрати на реконструкцію, поточний і капітальний ремонт об’єктів житлово-комунального господарства було збільшено на понад 130 млн.грн. А на будівництво електродепо «Олексіївське» зі сполучною гілкою до третьої лінії Харківського метрополітену надано 12 млн.грн.

 Світлана Маренич