Іноземні журналісти просять полегшити процедуру отримання візи для роботи в Україні

 

Наразі медійник має отримати візу для перебування і роботи в Україні. Видають її на 45 чи 90 днів.

Ще кілька років тому іноземним журналістам були відкриті до України усі шляхи. Акредитаційна картка, видана в Міністерстві закордонних справ, давала право працювати і жити без потреби отримання додаткових дозволів чи реєстрацій.

Олег Волошин – директор департаменту інформаційної політики МЗС України

Виходило так, що іноземний журналіст, приїжджаючи в Україну отримував 2-річну акредитаційну картку і більше нічого. Використовував її як міграційний документ, з нею перетинав кордон, використовував її як реєстраційний документ.

Тепер ситуація кардинально змінилася. Українське візове законодавство привели у відповідність до Європейських норм, кажуть в МЗС. Відтак така акредитація перестала бути «грін картою» для іноземних ЗМІ. Віднині медійник має отримати візу для перебування і роботи в Україні. Видають її на 45 чи 90 днів. А отримати перепустку можна тільки на території Європейського союзу. Така ситуація не влаштовує іноземних гостей. Кажуть доводиться проходити через безліч бюрократичних процедур. І не завжди результат на їхню користь. Представники українських ЗМІ кажуть, потрібно доступно усе пояснити іноземцям. Адже Євро вже близько.

Вікторія Сюмар – директор інституту масової інформації

Потрібна прозорість в цьому питанні. Має бути на сайті зрозумілий алгоритм. Де кожен може знайти і українською, англійською прочитати в який спосіб це робиться. Потрібні конкретно такі-то документи, яка форма і особа до кого звертатися.

Представники вітчизняного МЗС кажуть – намагатимуться максимально спростити перебування іноземних журналістів в Україні. Та пояснюють посилення візових норм – вимушений крок. Такими ж правилами доводиться користуватися й нашим медійникам закордоном. Та все ж запевняють – ситуацію дещо виправлять, оскільки найболючіше питання для іноземця – офіційна реєстрація в Україні. Для цього потрібна прописка. А з огляду на процвітання чорного ринку оренди житла – її отримати майже неможливо. І це у відомстві добре усвідомлюють.

Олег Волошин – директор департаменту інформаційної політики МЗС України

Ми зараз спільно з Міністерством внутрішніх справ, спільно з держкомтелерадіо зробимо все можливе, щоб ті питання, які ми дійсно вважаємо необхідно вирішити, а фактично їх 2. Це дійсно поновлення видачі карток, вони буде називатися не акредитаційна картка, а посвідчення іноземного журналіста в Україні, які будуть спрощувати вашу роботу. А друге – це дійсно вирішити питання, щоб ви могли без пред’явлення, тому що ви заручники нашого ринку житла, цього документу отримувати реєстрацію в ОВІРі. Все що стосується того, що необхідно виїхати закордон, щоб отримати візу – це нормально.

У Держкомтелерадіо підтримують міністерські ініціативи. Та кажуть – законодавство необхідно змінювати. А життя іноземним журналістів в Україні – спрощувати.

Олександр Курдінович – голова Держкомтелерадіо України

Я категоричний супротивник нашої участі у всьому цьому процесі. Ми обома руками підтримуємо, ми будемо ініціювати зміни до законодавства. Щоб нас викреслити, я маю на увазі Держкомтелерадіо, з цього процесу як бюрократичну перепону для отримання зазначених документів. Я погоджуюся з паном Олегом Волошиним, що потрібно повернути акредитацію. Вона має буди добровільною. І це зніме як мінімум половину усіх проблем, а все інше потрібно врегулювати змінами до чинного законодавства.