Інноваційний розвиток агропромислового комплексу України(відео)

Покращення життя на селі та забезпечення продовольчої безпеки держави сьогодні неможливі без об’єднання зусиль науковців, бізнесменів та владників. Про це йшлося під час круглого столу на тему “Інноваційний розвиток агропромислового комплексу України”.

 

Зараз Україна втрачає понад сімнадцять мільярдів гривень лише за рахунок імпорту сільгосптехніки, йшлося під час засідання круглого столу в обладміністрації, де обговорили можливості для іноваційного розвитку агропромислового комплексу країни.

Віктор Тонкоголосюк, Президент Асоціації “Інноваційна агропромислова група”

Це втрата біля 300 тисяч робочих місць, незаввантаження металургійного комплексу, зменшення надходжень в бюджети всіх рівнів.

На часі – відновлювати в Україні сільськогосподарське машинобудування, відроджувати виробництво вітчизняних тракторів та комбайнів, певні науковці, але вже на новому рівні. Мовляв, існуючий за радянських часів кластер українського двигунобудування втрачено.

Микола Тернюк, Президент Міжнародної академії наук та інноваційної технології

Якщо наш комбайн – до 50 га обробляє, а кращий імпортний до 60, то нам треба ставити планку до 60-100 га, щоб він давав. Іншої техніки не треба ставити у виробництво, бо він не задовільнятиме наших аграріїв.

В Україні створено Асоціацію “Інноваційна агропромислова група”, яка об’єднала науковців, бізнесменів та досвідчених аналітиків аграрного ринку, каже Анатолій Кінах, голова наглядової ради Асоціації “Інноваційна агропромислова група”.

Анатолій Кінах, Президент УСПП, голова наглядової ради Асоціації “Інноваційна агропромислова група”

Презентуя Ассоциацию в Харькове, а Харьков обладает огромным агропромышленным потнциалом – найти те механизмы государственного и частного партнерства, объединение власти, интеллекта и общества чтоб создавать эффективно нормативную базу, повышать конкурентность агросектора, усиливать позиции Украины на агрорынках.

Потужним джерелом грошей для розвитку сільського господарства є банки, що мають надлишок фінансів, та наразі їм не вистачає заставних інструментів, – кажуть учасники круглого столу. Зокрема, на останню посівну область залучила в рази менше, ніж могла б.

Михайло Добкін, голова ХОДА

А здесь от 2 миллиардов – это в 4 раза больше- до 8. Это те деньги, которые будут работать на привлечение новых технологий, полного цикла подпитки земли.

Україна переробляє всього п’ятнадцять відсотків того, що вирощує. Вісімдесят п’ять відсотків поставляється як сировина. І від цього держава втрачає. Тож ідеал на майбутнє сільського господарства – це сільгоспвиробництво, а поряд – переробне підприємство.

 

Світлана Маренич