Хто забув – нагадають, спіймають вдруге – оштрафують. На Харківщині пильнують заборону вилову риби у зимувальних ямах

У риби – нерест, у рибалок – заборона. З 1-го листопада і до початку нересту на водоймах Харківської області рибалити можна не скрізь.

 

Під забороною лов в так званих зимувальних ямах – місцях з глибиною більше 5-ти метрів, де риба збирається, щоб пережити холоди. Найбільше таке заглиблення у Печенізькому водосховищі, яке може сягати 19-ти метрів. Практично уся його частина є ймовірним місцем для зимування риби.

Артем Глуховеров, гол. спеціаліст сектору іхтіології та регулювання рибальства

Рыба практически не проявляет никакой активности,не передвигается,все время на одном месте практически находится,поэтому если браконьеры удачно поставят сеть в зимовальных ямах,он может чуть ли не всю рыбу заполучить. Удачная зимовка – это предпосылка к удачному нересту. Если рыба хорошо перезимует,то в дальнейшем она будет и хорошо в течении года себя чувствовать.

Список зимувальних ям на кожній водоймі Харківщини був складений більше 15-ти років тому. Але не всі рибалки знають про заборонені місця. Тому для них інспектори рибохорони встановили інформаційні банери та попереджувальні щити на березі водосховища. Так, на Печенізькому – під забороною 11 місць зимівлі риби.

Іван Григорчук,начальник відділу охорони водних біоресурсів «Харківрибохорони»

Это русловая часть бывшей реки Северский Донец, в районе сел Мартовая, Петровская, Хотомля,Старый Салтов.

З першого дня заборони вилову риби в зимувальних ямах інспектори Харківрибохорони патрулюють водойма. В середньому за день виявляють близько 10-ти порушників. Спочатку, кажуть, рибалок просто попереджають про заборону лову риби в зазначених місцях, але якщо людина продовжує порушувати закон, її притягують до адмінвідповідальності – штрафу.
Стежити за дотриманням правил в Харьковрибохороні обіцяють строго – порушникам доведеться заплатити штраф за кожну виловлену рибу, а це від 340-ка гривень до 700-т. Всього нині зафіксовано більше 600 порушень, – звітують в Харківрибохороні. Сума збитку становить понад 600 тис.грн.

Ірина Клименко,кореспондент

Півроку рибалки зможуть закидати вудки тільки з берега. Заборона на рибний вилов у зимувальних ямах триватиме до 1-го квітня.

Ірина Клименко