Громадському транспорту – більше дорожної свободи

На магістралях Харківщини малюють спеціальні смуги, щоб відокремити приватний транспорт від громадського. Завдяки цьому водії тролейбусів зможуть спокійно заїзджати на зупинки. Раніше їм доводилось зупинятися неподалік, тому що місця для висадки пасажирів були зайняті автівками.

 

Юлія Ляхова, кореспондент

Незабаром на магістралях міста Харкова з’являться білі смуги для громадського транспорту. Якщо автомобілі пересікатимуть їх, водіїв штрафуватимуть на суму до восьми сотен гривень.

Водії тролейбусів та маршруток задоволені таким нововведенням. Вони кажуть, частенько боротьба із водіями автомобілів доходила до абсурду. Машини паркували прямо на громадських зупинках. Найгірша ситуація – у центрі міста.

Костянтин, водій тролейбусу

Сумская это вообще к остановке не подъехать. Приходиться останавливаться посередине дороги. Сзади слышны сигналы автомобилей, а что я? Тоже ничего не могу сделать.

Дороги і так вузькі, кажуть водії автівок. Вони вважають, що місця для громадського транспорту відвели забагато.

Анатолій, автомобіліст

У нас мало ходят на Гагарина, 50 лет, начертили желтую, но и там в сутки ходит единственный маршрут 255, ведь нереально же.

Автомобілісти пересікатимуть смугу, а це додатковий шанс заробити дорожним інспекторам, каже водій із п’ятдесятирічним стажем Анатолій. Деякі водії погоджуються, що нові смуги для громадського транспорту дійсно потрібні. Однак не на всіх магістралях. Подекуди потрібно накреслити переривчасту, щоб водії могли повернути, наприклад на парковку, говорить водій Іван. На його думку, смуга на Московському проспекті надто довга.

Іван, автомобіліст

Красный светофор горит допустим выезд с Энергетической и Московского. Как человек… сразу загораются зеленый свет для трех дорог, как он может перестроиться на две полосы?

Накреслити білі смуги для громадського транспорту незабаром планують на одинадцяти міських магістралях. Нині на деяких з них триває реконструкція.

Сергій Дульфан, директор Департаменту транспорту і зв’язку Харківської міськради

Сразу после окончания этих работ, они вместе с общей разметкой будут нанесены. Эффективность их более, чем высока. Это не мое мнение. Это мнение специалистов не только Харькова.

Наразі в Департаменті ДАІ України та Верховній Раді розроблюють законопроекти, завдяки яким збільшать відповідальність автомобілістів за порушення руху та зупинок громадського транспорту.

 

Юлія Ляхова