Громадські активісти, яких не пустили на сесію міськради, розповіли про свої вимоги до новообраного депутатського корпусу

Знов міліція на вході і пом’яті ребра в активістів , а тепер — ще й у журналістів. На першому засіданні Харківської міськради 7-го скликання було заплановане прийняття присяги перед харківською громадою депутатами міськради і мером Геннадієм Кернесом. Та не всі, хто навіть був у списках правоохоронців, зміг потрапити до сесійної зали.


Представники майже 40-ка громадських організацій прийшли до мерії ще за годину до сесії. Навпроти дверей центрального входу вони встановили символічну клітку, в якій — лялька. Зі слів активістів, вона символізує нового — старого мера Харкова. Мовляв, він обмежує права громадських організацій. Члени об’єднань затвердили 4 перші вимоги до міськради 7-го скликання. 2 перші- це відкритість міськради й скасування режиму перепусток, а також – оптимізація штату чиновників.

Світлана Резван, активістка «Харківського громадського форуму»

2,5 тисячі працівників, яких харківська громада тримає за свої податки- це неприпустимо. Тому хочемо розуміти, чим займавються ці люди, за що отримують зарплату. І бажаємо, щоб робота міськради була прозорою.

Та до початку сесії багатьом активістам, які зареєструвалися для присутності на сесії ще за 2 дні, не вдалося потрапити до зали. На вході у 3 ряди стояли правоохоронці, які відтісняли людей від дверей. Поза межами сесії аж до її кінця лишилися також і кореспонденти як місцевих, так і центральних ЗМІ. Поки журналісти та оператори давилися в тисняві, в сесійній залі вже лунав гімн України. Присягу депутатів зачитав найстарший депутат міськради нового скликання Ігор Вировець. Також присягу харківській громаді склав міський голова. Закид окремих фракцій відносно кордону правоохоронців на вході та закритості міськради міський голова спростував.

Геннадій Кернес, харківський міський голова

Городской совет открыт, двери его открыты, двери постоянных комиссий открыты. И если кто хочет принимать участие в жизни, рассмотрении вопросов, связанных с работой ЖКХ, вы имеете право приходить, слушать, участвовать.
Секретарем Харківської міської ради шляхом таємного голосування переобрано Олександра Новака. Фракція партії «Самопоміч» відмовилася голосувати за цю кандидатуру. Продовження сесії — вже цієї п’ятниці.

 

Світлана Маренич