Готувати держслужбовців по-новому. На Харківщині реалізують пілотний проект з навчання та підвищення кваліфікації держслужбовців та працівників органів місцевого самоврядування

 

З цього приводу підписали  угоду про співпрацю між  облдержадміністрацією, Харківською обласною радою, Національним агентством України з питань державної служби та Харківським регіональним інститутом державного управління при Президентові України.

У Харківській області з’являться навчально-методичні кабінети для дистанційного навчання держслужбовців. За словами заступника голови харківської облдержадміністрації Василя Хоми, їх озброять  сучасною технікою, відеозв’язком, та інтернетом. Таким чином можна буде без зайвих  витрат грошей та часу  навчати службовців з районних адміністрацій.

Василь Хома, заступник голови – керівник апарату ХОДА

Ми будемо проводити  навчання 2 березня- збирати керівників апаратів  і відповідальних осіб з цих питань. Це ж їм потрібно затратити час  і кошти, які обмежені, щоб приїхати. А так би ми мали можливість  і будемо мати можливість навчатиїх дистанційно, ділитися досвідом.

Для облаштування  навчальних кабінетів   мають надійти  гроші з обласного гаманця. Тож це питання постане на березневій  сесії,   – каже  Василь Хома. Цьогоріч на кабінети заплановано витратити п’ять  мільйонів гривень . Головне  завдання – відновити комплексну  систему управління людськими ресурсами на державній службі. Йдеться про низку заходів, що реалізовуватимуться  на базі Харківського регіонального інституту  державного управління  – повідомив голова Національного агентства України з питань державної служби. В’ячеслав Толкованов.

В’ячеслав Толкованов, голова Національного агентства України з питань державної служби

Основне завдання- створення політично нейтрального  інституту державної служби- раз. Підвищення престижу  держслужбовця- це два. Адже парадокс-   в більшості країн світу  це одна з найбільш престижних професій.

Як зазначають у Національному агентстві України з питань державної служби, –  чимала частина держслужбовців має низьку зарплату,  і це не додає престижності їхній праці. Підвищення матеріального забезпечення  та створення умов для професійного розвитку  в майбутньому дасть можливість відбирати на держслужбу кращі кадри.

Світлана Маренич