Готуй сани влітку, а човна – поки у ставку риба нереститься!

Промисловики Харківщини готуються до виходу на воду і проводять техогляд плавзасобів. Якщо все гаразд, з 10 червня рибалки цілком законно можуть виходити на воду. У цей день офіційно закінчується період нересту.

 

Жилети, прапорці, круги та багри. Цей перелік засобів необхідний для безпечного виходу на воду промислових плавзасобів. За словами бригадира Володимира Смаля, наразі всі рибалки ретельно готуються до відкриття сезону – а риба просто сама у тенета проситься.

Володимир Смаль, бригадир рибальської бригади

Нерест пройшов нормально. В цьому році води було багато, не падала вода. По воді видно, що мальок плаває.

Для пересічних громадян, які рибу ловлять не на продаж, а для душі, з 1 червня на Харківських водоймах можна не тільки відпочивати, а й посидіти на березі із вудкою. Риба віднерестилася. Проте в управлінні рибохорони наголошують, що заборони на бракон’єрство ніхто не знімав.

Іван Григорчук, держрибінспектор облуправління рибохорони

Сейчас наступает летний период, нерест уже практически заканчивается, но это не говорит о том, что будут какие-то другие виды наказаний. Наказания за такие нарушения остаются прежним и если наносится ущерб рыбным запасам, их необходимо возмещать в тех размерах, в которых он нанесен.

За словами рибовода Сергія Черемісіна, найгірше бракон’єрство – любительське зокрема . А саме – відпочивальники з трьох областей – Харківської, Луганської та Донецької. Хоча тенета для них заборонені категорично, такі “риболюби” почасти занадто захоплюються вудочкою у “клітиночку”.

Сергій Черемісін, рибовод

Вот эта категория браконьеров приносит наибольший вред. Потому что, как правило, сетью они не дорожат. И по разным причинам – погода поменялась или еще что-то. Они сеть поставили – бросили – рыбинспекция приехала. 50% сетей брошеных – это теми людьми, которые приезжают на отдых. Любители так называемые. Уезжают домой, сеть остаеться. Потом мы находим её с рыбохраной уже с тухшей рыбой – приходиться её утилизировать и так далее.

Офіційний промисел на водоймах Харківщини розпочнеться з 10 червня. І до відома громадян, для нього потрібна ціла купа ліцензій та дозвільних документів. Натомість “любительська” рибалка з тенетами називається просто – бракон’єрство.

 

Олена Рижова