Холодні класи та дощ зі стелі. У селі Гнилиця Великобурлуцького району місцеву школу не ремонтували майже сорок років

Взимку сімдесят учнів школи сидять на уроках у куртках та шубах. Проте обласні владники запевняють – наступного року школу відремонтують.

Танці у коридорі. У Гниличанській школі саме в коридорі відпрацьовують танцювальні “па” до шкільного свята і проводять уроки фізкультури. У спортзалі, розповідають школярі, займаються тільки влітку, бо там дуже холодно. У класах також доводиться сидіти у верхньому одязі.

Світлана Відсота, учениця 11 класу

Ми зараз будемо репетирувати, але ходимо весь час в курточках, дубленках, бо дуже холодно.

Дмитро Ісічко, учень 7 класу

Особенно в спортзале холодно. Мы занимаемся и в теннис играем в коридоре, потому что холодно. Некоторые в курточках сидят, греются.

У школі капітальний ремонт не робили майже сорок років – розповідає директор Людмила Відсота. Два котли, які поставили кілька років тому, дають лише половину тепла, що потрібно для опалення школи. У школі також немає туалетів і водопровідної питної води – для приготування їжі використовують колодязну. А з даху, розповідають вчителі, під час дощу вода тече потоком.

Людмила Відсота, директор Гниличанської школи

Дах протікає, і не в одному місці – залежно від того, де дощ. Буває таке, що шпалери отпадають по кабінетам. Буває таке, що підставляємо ємності, щоб вода стікала.

За словами владників, цьогріч з обласного бюджету нададуть більше мільйона гривень на ремонт Гниличанської школи. Їх планують витратити на додатковий котел, заміну водопроводу та ремонт даху. У школі також збираються відкрити дві групи для дошкільнят. Там займатимуться двадцять вісім малюків. Кошти на переобладнання приміщень та меблі обіцяє одне з місцевих фермерських господарств. Саме такий соціально відповідальний бізнес, переконаний губернатор Михайло Добкін, має опікуватись благоустроєм невеликих міст та селищ.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Мы вместе с руководством района будем работать в рамках законодательства с собственниками, которые могут повлиять на развитие социальной сферы.

У школі сподіваються, що вже наступного року першого вересня школярі сядуть за парти у теплих відремонтованих класах.

Анастасія Горєлкіна