Глобальна стратегія розбудови держави в сучасному світі

Глобальна стратегія розбудови держави в сучасному світі або – як слід керувати, щоб забезпечити прорив у соціально-економічній сфері пострадянських Росії та України? Сьогодні в Харківській національній академії міського господарства відбулася відкрита лекція доктора економічних наук з Росії Абела Аганбегяна. Її тема присвячена розробленню стратегії соціально-економічного розвитку на макро та мікрорівнях.

 

На відкритій лекції вченого зі світовим ім’ям Абела Аганбегяна- викладачі, члени вченої ради та кандидати наук Національної академії міського господарства. Їх цікавить розроблення стратегії соціально – економічного розвитку. Нещодавно тут створено концепцію Стратегії розвитку Харкова до 2030-го року.

Володимир Бабаєв, ректор ХНАМГ

Мы надеемся, что будем принимать участие – не только академия, но и ряд ВУЗов города – в разработке самой стратегии. Поэтому для нас было очень важно узнать, как работает в этом плане академия народного хозяйства Российской Федерации.

Галузями – локомотивами для російської економіки могли б найближчим часом стати житлове будівництво, автомобілебудування та прокладення автострад. А машинобудування, нафтохімія та програмування – це лише деякі з галузей, які можуть забезпечити конкурентоспроможність російської економіки у світі найближчим часом, відзначив під час лекції Абел Аганбегян. На його думку, в України – також величезний потенціал. Зокрема, в будівництві вантажних літаків типу “Мрії”, машинобудуванні та програмному забезпеченні.

Абел Аганбегян, доктор економічних наук, академік Російської академії наук

Думаю, что Украина в области офшорного программирования могла б занять какое- то место. Если какая- то Малазия производит на 10 миллиардов долларов офшорного программирования, то почему не Украина?

Унікальні конструкторські кадри в Україні, як і в Росії, нікуди не поділися, каже вчений. На них потрібно звернути увагу та підтримати. Зі слів керівництва академії міського господарства, щорічно для читання лекцій сюди запрошуватимуться два – три науковці світового рівня. Адже значна увага приділяється питанню підготовки управлінців не лише в міському господарстві, а й в органах місцевої влади.

 

Світлана Маренич