Хліб, бензин та автомобілі в цьому році не дорожчатимуть – обіцяння Уряду

Уряд України спростовує інформацію про підстави щодо подорожчання у цьому році хліба, бензину та автомобілів.

Хліба буде досить, навіть, якщо справдяться найгірші прогнози на врожай. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті уряду коментарі департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України. «Жодних підстав для подорожчання хліба немає. Очікуваному через несприятливі погодні умови слабкому врожаю дванадцятого року допоможе щедрий минулий урожай, частку зерна якого буде збільшено в перехідних запасах. Завдяки тому, що уряд завчасно вирішує це питання, споживачі цього просто не відчують, адже хліба в державній коморі буде досить, тож і підстав для здорожчання паляниць не виникне», йдеться у коментарі.
Кабмін посилається на дані Міністерства аграрної політики та продовольства, згідно з якими, у поточному маркетинговому році обсяги виробництва зернових культур оцінюються на рівні 56,4 мільйона тонн, з них пшениці – 22 мільйони, з якої більше половини – продовольче зерно. Очікується, що пропозиція зерна на внутрішньому ринку майже втричі перевищить обсяг внутрішнього споживання.
«А от щодо прогнозованого ЗМІ подорожчання імпортних автомобілів навпаки – рішень, які впливали б на ринок машин, на розгляді уряду наразі немає», повідомляють у Кабміні.«Підставою для підвищення цін на бензин в ЗМІ називають перш за все спекулятивні прагнення нафтотрейдерів. Заперечувати таких бажань, звісно, не можна. Однак жодних об’єктивних причин для подорожчання бензину немає», йдеться у повідомленні.