ХАТОБ відкрив свій 40-й сезон оперою "Тарас Бульба" та презентував книгу про Харківську оперу

“Тарас Бульба” відкрив новий сезон у Харківському театрі опери і балету. Диригентом спектаклю був пра-правнук великого композитора, заслужений діяч мистецтв України Микола Віталійович Лисенко. А в галереї “Маестро” до відкриття сезону відбулася презентація книги про Харківську оперу – “Записки “примари опери”.

 

Увы, сомнений нет… влюблен я , Влюблен, как мальчик, полон страсти юной.

Харківська опера завжди славилась видатними артистами, є вони на сцені й сьогодні. У презентації взяли участь солісти та музиканти театру – герої науково-популярного видання. Автор – завліт театру Олександр Чепалов каже, що цього року для нього в театрі розпочався вже 40 сезон.

Олександр Чепалов, доктор мистецтвознавства, професор, завліт ХАТОБу

Я сам прийшов у театр із глядацької зали. Любив дуже багатьох артистів, з багатьма спілкувався. І результатом цього – я сподіваюсь, – взаємного кохання – стала ця книжка.

У книзі є спогади про артистів – одній особі присвячена щонайменше сторінка. Налічується близько 500 ілюстрацій. Як відзначило керівництво театру, в новому сезоні колектив представить чимало нових робіт. Зокрема, вже 30 жовтня на великій сцені планується прем’єра мьюзиклу для дітей “Хотабич”. Подією в театральному житті міста має стати прем’єра комічної опери Штрауса “Кажан”. Харківських артистів чекають у новому сезоні і за кордоном.

Любов Морозко, директор ХНАТОБ

Первый выезд нашего театра с оперным спектаклем будет в Германию. В октябре поедем в Голландию. Через время мы уезжаем с балетом вновь в Германию. А Испанию посетит наш симфонический оркестр и хор.

Микола Лисенко, заслужений діяч мистецтв України

Якщо цьому театру, цьому творчому колективу буде приділено достатню увагу з боку держави, цей театр відіграватиме визначну роль в житті театральної Європи.

На плануванні вистав основної сцени гастролі не позначаться, наголошують у театрі. Бо харківські шанувальники театру залишаються головними глядачами.

 

Світлана Маренич