"Харківстандартметрології" – 110 років (відео)

Одна з найповажніших за віком  організацій Держспоживстандарту – державне підприємство “Харківстандартметрологія” справляє ювілей – сто десять років. Свою історію підприємство почало з повірочного намету, що був заснований в Харкові, втисяча дев’ятсот першому  році за ініціативи Дмитра Менделєєва. Видатний вчений був не лишень хіміком, а ще й на метрології знався.

Метрологія, сертифікація та стандартизація. Всі ці функції поєднало в собі підприємство “Харківстандартметрологія”. Наразі на підприємстві, каже його очільник  Михайло Будьонний, працюють близько чотирьохсот фахівців. Стаж Олексія Петрова – два десятки  років. Нині він – начальник відділу сертифікації. Розповідає, аби отримати дозвільний документ треба мати якісну продукцію.

Олексій Петров, нач. відділу ДП  “Харківстандартметрологія”

В процесе участвуют несколько коллективов – это отдел сертификации, это испытательная лаборатория, которая никак не даст протокол испытания, если продукция не соотведствует параметрам нормативной документации. Поэтому да, бывают случаи, когда мы говорим: “ОТКАЗ” лицам, которые завозят продукцию.

За причину відмови у відділі сертифікації називають невідповідність держстандартам. Медицина, фізика, хімія, харчова промисловість. Гендиректор підприємства Михайло Будьонний зауважив – на Харківщині без послуг цього підприємства не обійтися.

Михайло Будьонний, генеральний директор ДП “Харківстандартметрологія”

Защищаем права потребителей, измеряя. Измеряя в больницах, измеряя УЗИ на той ли они волне работают и правильно ли они делают диагноз. В торговли измеряем весы, правильно ли они взвешивают. И многое, многое другое. Практически все виды деятельности, которые у нас есть в Харьковском регионе, мы контролируем.

Підприємство “Харківстандартметрологія” збільшилось, зважаючи на вимоги часу. За останні два роки, каже директор, на підприємстві відкрились три нові лабораторії -молекулярно-генетичних досліджень, бактеріологічна та будівельних матеріалів.

Олена Рижова

httpv://youtu.be/WppxlUJbHxY