Харківський притулок для тварин відвідав професор з Мюнхену

Притулок для тварин, який відкрився 3 тижні тому, відвідав професор з Мюнхена. Технічне оснащення закладу та умови утримання тварин спеціаліст оцінив високо. Натомість керівництво притулку висунуло пропозицію – проблему безпритульних собак та кішок можна частково вирішити великими штрафами для господарів, які викидають тварин на вулиці. Із цього приводу професор з Мюнхена додав, у Німеччині такі штрафи становлять 24 тисячі євро.

 

150 собак та 40 кішок. Саме стільки чотирилапих наразі перебувають у притулку для тварин. За три тижні роботи близько з півсотні песиків знайшло нових господарів. Котам знайти нову домівку складніше – одного смугастого беруть додому раз на 2 дні, бо дуже плодовиті, пояснюють спеціалісти закладу. Професор з Мюнхену демографічними питаннями тваринного світу не переймався, натомість прискіпливо оцінив апартаменти для чотирилапих.

Олександр Пустовар, професор мікробіології та імунології м.Мюнхен

Во всяком случае операционные или то, что я увидел несколько комнат, где содержатся животные – великолепно.

За словами Олександрі Пустовара, у Німеччині подібні заклади існують давно. А проблему безпритульних тварин там вирішили на законодавчому рівні. За викинуту на вулицю собаку чи кішку німець заплатить 24 тисячі євро. В Україні штрафів немає, поки що, кажуть у притулку. Депертамент житлового господарства, який опікується закладом, планує вийти з ініціативою на ім’я мера щодо запровадження жорстких санкцій проти безвідповідальних господарів чотирилапих.

Юлія Шаповалова, директор центру безпритульних тварин

Мы готовим проект изменений в закон Украины о защите животных от жестокого отношения, где предлагаем регламентировать размножение домашних животных в семьях и ввести административную ответственность за выбрасывание животных. Достаточно высокие штрафы. И мы надеемся при такой законодательной поддержке сократить поголовье бездомных животных.

Проте найдієвішим способом вирішення проблеми у притулку вважають небайдужість справжніх любителів тваринок. Днями у притулку запрацює демонстраційний вольєр. Там потенційні господарі зможуть вибрати вподобану тварину, що перевірена ветеринарами і обов’язково прищеплена від сказу.

 

Вікторія Котова