Харківський художник Вадим Петров створив експозицію "Собори"

Бережіть собори ваших душ! Цей заклик Олеся Гончара надихнув харківського художника Вадима Петрова на створення експозиції “Собори”. Свої роздуми щодо української та європейської духовності він втілив у живописі та графіці.

 

 

“Над проваллям” – одна з найбільш вражаючих та символічних робіт експозиції. Власне собор на ній – лише невелика споруда на задньому плані, що символізує духовний занепад за часів знищення храмів. На передньому плані – лев як символ колишньої величі України та пастух як символ влади. А ось країну сучасну художник зобразив як жінку без обличчя.

Вадим Петров, художник

Такое лицо, такой трагический неоднозначный образ отсылает нас к драматической истории Украины.

Ідея виставки “Собор як символ звільненого духу” – з’явилася ще сім років тому – розповідає художник Вадим Петров. Створення ілюстрації до Собору Паризької Богоматері” Гюго надихнуло на цикл графіки з мотивами готичної архітектури. А враження від “Собору” Гончара та власні дитячі спогади митець втілив у живописі. Ці книги, переконаний художник, актуальні і зараз, а змальовані у них події перегукуються між собою та з реаліями сучасної України.

 

Вадим Петров, художник

 

Меня интересовала оригинальность контекста, которая возникает, когда одни культурные пласты – исторические, например европейские – вступают в взаимодействие с нашей историей и современностью.


Попри усі трагічні образи у картинах, Вадим Петров переконаний – духовне відродження України триває.

Олексій Кулаков