Харківський дитячий балет підкорює Піднебесну

Піднебесна відкриває для себе українське дитяче балетне мистецтво, а харківські дітлахи відкривають для себе Китай. Уже в липні Дитячий балетний театр Харківської хореографічної школи виїздить на гастролі до Китаю. Зі слів організаторів, перші вистави балету- казки “Білосніжка та семеро гномів” відбудуться у містах Янь Тай та Квінг Дао- престижних китайських курортах на березі Жовтого моря.

 

Світлана Маренич, кореспондент

Діти – кристали. Так сьогодні фахівці називають вихованців Харківської хореографічної школи. Незабаром вони уже не вперше поїдуть на гастролі до Китаю.

До Піднебесної поїдуть не тільки учні школи, а й дорослі артисти. Випускниця Харківської хореографічної школи Анна каже, що до Китаю поїде вдруге, але роль Білосніжки виконуватиме там уперше.

Анна Прокопенко, виконавиця ролі Білосніжки

Эта роль мне близка по душевному состоянию, мне нравится ее исполнять.

А Ользі Носовій, артистці балету, дісталася роль Білосніжчиної Мачухи.

Ольга Носова, артистка балету ХНАТОБ

Я хочу перевоплотиться. По сути, я – мягкий, добрый человек. Всегда танцевала роли Золушки, Белоснежки. Теперь первая роль- злодейки. Хочу попробоваться в новом амплуа.

Ще одна роль негативного персонажа – мачушиного кота – дісталася Марині Алтуховій. Дівчинка розповіла, що наприкінці вистави котові доводиться битися з білосніжчиною собачкою. Марина до Китаю поїде вже удруге.

Марина Алтухова, учениця Харківської хореографічної школи

Воспринимали очень хорошо , в первые дни пытались фотографироваться с нами. Когда мы выходили после спектакля в зал, публика нас очень хорошо воспринимала. Они фотографировались, пытались- я даже не знаю- выделиться, чтоб мы обратили на них внимание.

Олена Соловйова, педагог Харківської хореографічної школи

“Белоснежка ” понравилась очень тем зрителям. И вот в обновленном составе, кое -что мы изменили в спектакле: у нас есть маленькая украинская вставка. Такая: две куклы в украинском характере танцуют. Я думаю, это очень понравится китайским зрителям.

Виконавець ролі Принц а- Олексій Тютюнник, студент Київського державного хореографічного училища, нині на канікулах. Хлопець каже: відпочивав лише тиждень, а репетиції з учнями харківської хореографічної школи дозволяють відшліфувати артистизм та техніку.

Олексій Тютюнник, студент 3 курсу Київського державного хореографічного училища

Два роки тому їздив до Болгарії на конкурс “Малые звезды”. Завдяки харківським вчителям я там зайняв 2 місце. Я представляв там як харківську школу, так і наше державне хореографічне училище.

Китайці небайдужі до українського дитячого балету ще й тому, що їх цікавлять глибинні технології, якими володіють педагоги- хореографи в Україні, певне керівництво хореографічної школи.

Наталя Ржевська, директор та художній керівник Харківської дитячої хореографічної школи

Сознание проходит через эмоции и чувства. Вот они ставят задачу: а каким образом пробуждаются чувства и эмоции, и как можно создать эмоциональную подушку, чтоб поднять детей?

 

У різних провінціях та містах Китаю юні танцівники покажуть двадцять сім спектаклів. Водночас із цим творчим проектом учні школи представлятимуть наше місто на міжнародному фестивалі в Артеку.

 

Світлана Маренич