Харківській академії дизайну – 90 років (відео)

За десять років до віку. Академії дизайну та мистецтв – дев’яносто років. Шанувати традиції та опанувати нові технології – такий девіз академії.

Вчора, сьогодні, завтра. Академія дизайну та мистецтв, хоч і відзначає дев’яносторіччя, має набагато глибшу історію. Художня освіта Харківщини сягає своїм корінням середини вісімнадцятого сторіччя, розповідає ректор академії Віктор Даниленко. Саме тоді у харківському колегіумі відкрили художні класи. З того часу художня школа міста пройшла багато етапів розвитку. Проте завжди її особливістю було протистояння дизайнерських та станкових спеціальностей.

Віктор Даниленко, ректор академії дизайну та мистецтв

І ми намагаємося, щоб ці дві гілки розвивалися рівноправно, рівномірно. Взаємнозбагачуючи, взаємнозапліднюючи одна одну.

Зараз на трьох факультетах академії навчається понад півтори тисячи студентів. Фахівці, які тут навчаються, цінуються не лишень в Украні. Свої нагороди на свято надіслало керівництво республіки Чувашії. Вітали митців і обласні владники.

Роман Шаповал, начальник обл. управління освіти та науки

Визнання всіх дизайнерів, художників, всіх випускників буде ще до того як ми будемо з вами відзначати сторіччя.

Одна з тих, хто є сьогоденням і водночас майбуттям академії – Марина Калініна. Дівчина навчається на факультеті промислового дизайну. До Харківської академії дизайну та мистецтв приїхала навчатись з Дніпропетровщини. Каже, ні краплі не шкодує, що обрала саме цей виш і цю спеціальність.

Марина Калініна, студентка академії дизайну та мистецтв

Надеюсь, буду работать в сфере дизайна. Именно предметного дизайна. тоесть организации предметной среды. Это как? Ну, например, проектирование конкретных предметов. Мебели, например, той же одежды, часов, всего. Промдизайн – это именно проектирование предметов.

Шанування традицій плюс нові технології – такі плани академістів на майбуття .

Павєл Посохов

httpv://youtu.be/aoRqmlsaUzw