Харківські студенти вишикувались в чергу, щоби проголосувати за своє майбуття у мирній та стабільній країні

Молодь починає прокидатися. Вже зранку на дільницях у гуртожитках та навчальних закладах по вулиці та провулку Отакара Яроша спостерігалася неабияка виборча активність студентів. На окремих дільницях вони навіть у чергу шикувалися, аби швидше проголосувати і почати займатися особистими справами. Зі слів членів дільничних комісій, на попередніх виборах студенти масово голосували лише з полудня.

Неділя, 11-та година. На 696-й виборчій дільниці, що розташована в одному з вишів, студенти шикуються в черги у понад 10 людей, швидко отримують бюлетені і віддають свій голос. Втім, електорат з багаторічним досвідом вони не випередили, – говорять у виборчій комісії.

Катерина Дубовик, голова ДВК № 696

В 8 приходили в основном местные жители, бабушки приходили. А активность молодежи началась с 10-00 утра.

Олена Кожева, спостерігач на виборчій дільниці

Очень активно приходят, большими коллективами, никаких замечаний нет. На сегодняшнее время, на сейчас все проходит по закону. Никаких замечаний мы не наблюдаем.

Самі студенти зізнаються, що спати допізна у день виборів просто не могли собі цього разу дозволити. І не лише тому, що, прийшовши ближче до закриття дільниць, можна не встигнути проголосувати.

Оксана Хрипун, студентка ХНЕУ

Зараз така ситуація в країні, вирішується майбутнє країни. І потрібно йти на вибори обдумано. Знати, за що ти голосуєш. Я голосую за те, щоб мир був, стабільність була.

З особливими почуттями голосує молодь, яка раніше навчалася у вишах Донеччини та Луганщини. Для неї можливість вільно, без погроз, віддати свій голос, за того, кого вважаєш гідним, – вистраждана, – говорять студенти. Юлія раніше навчалася в Донецькому національному технічному університеті. Завершує навчання у Харкові. Вибрати чесних, порядних людей, які не годують людей обіцянками, а відповідатимуть за сказане, – це значить запобігти політичній та соціальній нестабільності в майбутньому, – каже дівчина.

Юлія Новицька, студентка 5 курсу ХНЕУ

Я сама з Донецької області, тому я знаю не через когось, а сама по собі, що це таке. Нам небайдужа доля країни, в тому числі й області, нашого регіону Східного, який зараз не в дуже простому часі знаходиться.

А ось в гуртожитку по вулиці Отакара Яроша студенти не утворювали черг на дільниці. Та у виборчій комісії певні: трохи згодом студенти приходитимуть голосувати масовіше. Натомість зранку приходять голосувати наукові працівники університетів, які мешкають у колишніх гуртожитках поруч. Ірина Миколаївна прийшла разом із домашнім улюбленцем. Мовляв, песик любить зайвий раз погуляти. На переконання багатьох, хто голосував, владі в Харкові та області потрібне оновлення.

Ірина Миколаївна, науковий співробітник університету

В Харькове- безусловно. Меня удивило, что в бюллетене нет “против всех” именно на выборы мера ячейки. Я по партийному признаку проголосовала, но я была недовольна отсутствием, потому, что ни один кандидат мне не нравится.

Члени дільничної виборчої комісії також мають намір проголосувати, говорить голова комісії.

Інна Ходирєва, голова ДВК №631145

Ми будемо намагатися – кожен з нас- виконати свій громадянський долг. Хто живе недалеко- ми всіх відпустимо. І особисто я проголосую- поїду до того місця, де я внесена до списку виборців.

Як кажуть студенти, є прислів’я, що коли ти не проголосуєш, це зроблять за тебе. Бо поки ти вагаєшся, чи йти на дільницю, це роблять виборці, яким дали гречку чи гроші. Проголосувати – значить припинити звинувачувати в негараздах когось, і взять на себе відповідальність за майбутнє. А вже партії, які беруть участь у виборах, зобов’язані не допустити системних порушень під час виборчого процесу.

Світлана Маренич