Харківські школярі дізнались, як стати нацгвардійцем

Є така професія – Батьківщину захищати. Сьогодні майже півтисячі харківських школярів побували на Дні відкритих дверей в академії Національної Гвардії України. Діти та підлітки мали змогу поспілкуватись з курсантами, дізнатись про специфіку навчання у військовому вишу та, навіть, потримати в руках справжню зброю.

На день відкритих дверей у У Харківській національній академії Національної гвардії запросили школярів та кадетів, а також їхніх батьків. Двоє друзів, іх обох звуть Владиславами,кажуть, що прийшли подивитися на нову і стару військову техніку. Владислав Дерев»янко зараз навчається в кадетському корпусі. Яку професію обрати, – ще думає, – говорить хлопець.

Владислав Дерев’янко, кадет, 14 років

Я думав поступити в МНС, я не знаю, на який факультет, але поки настроєний туди поступати. 

Друг Владислав теж думав вступати до кадетського корпусу, але зараз навчається у школі. Хлопець говорить, що зацікавлений професією міліціонера. А в Академії Нацгвардії найбільше вразила нова техніка.

Владислав Соболь, учень 73 ЗОШ

На новий БТР , звісно, можна встановити нові модулі, нову оптику, краще озброєння. Захист бійців кращий у ньому.

Великий інтерес школярів викликали зразки стрілкової зброї. Розповісти все про будь- яку гвинтівку чи то автомат готовий курсант Олексій.

Олексій Осінній, курсант ХНА Національної гвардії України

Озброєння від 16 століття до нирішньої зброї. Що використовується в Нацгвардії та МВС України.

А ось 10-річного Олексія, який прийшов з дідусем, зацікавило захисне спорядження бійців спецпідрозділів. Хлопець каже, подобається посилений захист касок та бронежилетів.

Олексій, учень 4-го класу

Мені сподобалися наручники і оця каска, тому що захищає від ударів голови.

Натомість дівчатка, які прийшли на день відкритих дверей, не всі в захваті від військової техніки. Вони не можуть про неї розповісти. Не на камеру говорять, що бачать себе в мирних професіях. І бажають, аби їхні майбутні хлопці не воювали. Тим часом під час виступу перед гостями керівництво вищу зазначило: на навчання можна приймати і дівчат , до 10-ти % віж загальної кількості набору. Гості могли постріляти в мультимедійному тирібез бойових набоїв. Як говорить керівництво вишу, всюди, навіть до аудиторій та їдальні школярів супроводжували курсанти, які допомагають дізнатися про деталі навчання.

Руслан Мусевка, заст. начальника відділу по роботі з особовим складом

Ми даєм на нашій базі уроки мужності провести, на території навчального центру, проводимо уроки мужності в них.

Як говорять викладачі академії, та й батьки школярів, зараз підходи до патріотичного виховання та методи змінилися, порівняно з тими, які були в Радянському Союзі. Мовляв, раніше виховували патріотів велетенської держави, об’єднаною однією мовою та командуванням. Хоч було багато національностей. Зараз же треба навчити дітей любити та захищати не лише свою країну, а й культуру, рідний дім, малу батьківщину. Аби не було відчуження між людьми, яке призводить врешті-решт до війни.

 

Світлана Маренич