Харківські художники номіновані на премію у 100 тисяч гривень

фото www.neoiskustvo.wordpress.com

 

Серед двадцяти молодих майстрів сучасного мистецтва України чотири харківські художники номіновані на премію «PinchukArtCentre» в 2011 році.

На виставці робіт номінантів будуть представлені роботи автора численних виставок Гамлета Зіньковського, власниці «Галереї в гаражі», талановитого художника і скульптора Аліни Клейтман, художника-резидента Центру сучасного мистецтва при Національному університеті «Києво-Могилянська академія», автора персональних проектів і куратора мистецьких заходів Миколи Рідного, вихованця Харківської академії дизайну та мистецтв Івана Світличного – повідомляє офіційний сайт Харківської міської ради. Виставка відкриється 29 жовтня. Експертна комісія за результатами відбору з понад тисячі заявок від молодих художників з усіх регіонів України та зарубіжжя сформувала список номінантів. Володарів Головної і Спеціальних премій визначать рішенням Міжнародного журі премії в грудні в Києві. Склад журі, до якого увійдуть світові експерти в галузі сучасного мистецтва, оголосять у момент відкриття виставки номінантів. Переможця в номінації «Приз громадськості» визначать відвідувачі галереї шляхом голосування. Володарі Головної та двох Спеціальних премій, окрім грошової винагороди у 100 та 25 тисияч гривень відповідно, дістануть можливість пройти стажування протягом місяця в майстернях всесвітньо відомих художників. Крім того, володар Головної премії автоматично потрапляє в шорт-лист Future Generation Art Prize – міжнародної премії молодим художникам. Переможець у номінації «Приз громадськості» отримає премію у 10 тисяч гривень.

Довідка. Премія «PinchukArtCentre» – це загальнонаціональна премія у сфері сучасного мистецтва. З 2009 року її присуджують молодим українським художникам віком до 35 років.

Анастасія Горєлкіна