Харківські художниці Людмила Кириленко та Олена Зеркалій стали лауреатами в номінації "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва"

Українська література та харківська книжка мають всі шанси завойовувати світ, – певні харківські видавці. Двадцять п’ятого лютого свою нагороду отримають лауреати урядової премії імені Лесі Українки . Перемогу їм принесли ілюстрації до книги Томаса Мелорі “Легенди про короля Артура” .

Книга “Легенди про короля Артура”  вийшла тиражем у шість тисяч екземплярів українською та російською мовами, – каже директор видавництва Віктор Круглов. З його слів, хотіли створити книжку про  шляхетність та лицарські чесноти, аби молодь виховувалась на хороших прикладах.

Віктор Круглов, директор видавництва «Ранок»

Это первая книга, где собраны   в доступном пересказе- кстати, харьковского автора Андрея Климова-   вся история короля Артура. Много есть легенд, связанных  с его жизнью, но вот здесь  все собрано  в  одной книге.

Аби розпочати роботу над ілюстраціями до книги, потрібно було вивчити не лише зміст твору,  а  й  мініатюру епохи Середньовіччя, – розповідають художниці. Чимало образів вимальовували звичайним олівцем.

Людмила Кириленко, художниця

Сами иллюстрации выдержаны  в  колорите  средневековых миниатюр и того  же Ван Эйка- объемный темный проем и вытягиваемые на свет яркие цвета.

В епоху високих технологій  на перше місце  у  видавців виходить не кількість,  а якість книжок, – пояснюють  в обладміністрації.

Вікторія Маренич, начальник управління у справах преси та інформації ХОДА

Любую книгу сегодня можно  в интернете прочесть. По – моему глубокому убеждению, будет жить   всегда книга  с такими качественными  иллюстрациями. Потому, что это – новый  мир,  в который  входит маленький человек.

За допомогою книги «Легенди про короля Артура» можна знайти читачів не лише  в Україні,  Росії чи Казахстані , – певен директор видавництва. З його слів, цілком реально знайти зарубіжних партнерів-видавців,  укласти договори на переклад цієї книги. Тоді вона буде видаватися і знайде читача ще й у Великобританії.

Світлана Маренич