Харківська площа Конституції перетвориться на історично-європейську

На містобудівній раді розглянули обгрунтування і передпроектну пропозицію її реконструкції. Зокрема остаточно вирішили перенести пам’ятник героям революції на околиці Харкова.

Впродовж двох місяців пам’ятник героям революції перенесуть в район ХТЗ. Замість пам’ятника на цьому місці встановлять величезну клумбу. В її центрі – монумент. Який саме, стане відомо вже на початку червня. Тоді визначать архітектора переможця конкурсу.

Проект перенесення памятника вже є, кажуть архітектори. На їхню думку, монумент вибивається із загального стилю площі Конституції. Тому Її реконструкцію збираються розпочати вже наприкінці травня. Малюнок площі не зміниться, говорить керівник проекту Тетяна Поліванова. Змінять тротуарну плитку та покриття проїжджої частини. Гармати і скіфські баби перенесуть до входу в історичний музей. За передпроектною пропозицією, він буде з боку площі. Фасади будівель , що потребують реставрації. Полагодять та зроблять підсвітку.

Тетяна Поліванова, керівник проекту реконструкції площі Конституції

Для того, чтобы площадь получила такой экстерьер, внутреннее пространство, чтобы можно было сказать, что наша площадь имеет еще и интерьер. Вот эти все фасады будут гранями объекта или сооружения, которое называется площадь Конституции.

Скільки саме грошей потрібно для реконструкції площі Конституції, ще невідомо. Архітектори тільки розробляють проект. За словами першого віце-мера Харкова Олександра Кривцова, місто разом із власниками будівель, що расташовані на площі, шукатиме гроші для реконструкції фасадів.

Олександр Кривцов, 1-й заступник Харківського міського голови

Вся остальная работа будет профинансирована горсоветом, надеемся на участие спонсорства по финансированию этой роботы. Мы более или менее понимаем, как мы это дело сделаем. И главная работа, основная работа будет сделана этим летом.

Для початку робіт на площі залишається тільки отримати дозвіл столичного нагляду за збереженням пам’ятників історії.

Юлія Ляхова.