Харківська підземка отримала нові інформаційні вказівники

фото mediaport.ua

У них два великих плюси: порівняно зі старими є напис англійською і сама система освітлення – на світлодіодах.

Таким чином Харківський метрополітен вдається до новацій напередодні чемпіонату ЄВРО двадцять дванадцять. Оновлені інформаційні табло та маршрутні шляхи –  загалом іх поки що близько тридцяти – розташовані  тільки на станції Університет.  Проте за словами заступника головного інженера метрополітену Ігоря Дем’яненка, новації у метро повєязнані не лише із ЄВРО. Справа в тому, що  на багатьох станціях старі таблички відслужили понад два десятки років і , порівняно з новими, “їдять” у чотири рази більше електроенергії .

Ігор Дем’яненко, заступник головного інженера метрополітену

Это полностью обновленные информационные указатели современного дизайна, в которых использованы современные технологии, в частности светодиодные, что позволяет экономить электроенергию и сделать лучше информационность для пассажиров.

Ноухау у підземці вже встигли оцінити харків’яни. Студентка Вікторія каже, коли приїхала до Харкова після новорічних свят  – одразу помітила зміни. Зараз, каже дівчина, станція не лише виглядає набагато краще, а й іноземцям легше орієнтуватися – кожна станція зазначена аглійською.

Вікторія, студентка

Да, полезно иностранцам. Понятнее. Много иностранцев в Харькове. Нравятся и цвета  – такие красивые.

Проект новацій ще минулого місяця був пілотним, наразі він вже офіційно затверджений і фінансується метрополітеном. За словами Ігоря Дем’яненка, скільки коштів  виділити на встановлення табличок поки що  не визначилися.  Натомість дизайн уже затверджено. Спочатку було кілька кольорових варантів: червоний та коричневий, але зупинилися на більш нейтральному. До речі, більш інформативними вони стали не тільки для іноземців, а й для самих харків’ян.

Ігор Дем’яненко, заступник головного інженера метрополітену

Каждая линия выделена, кроме названия станции имеет определенный цвет: Холодногорская – красная, Салтовская – синяя, зеленая – Алексеевская и пектограммы соответствующие. То есть человек может даже ориентироваться не зная ни украинского, ни английского, может ориентироваться.

Повний демонтаж вказівників працівники метрополітену обіцяють завершити у червні цього року. За інструкцією це станеться у нічний час. Крім візуальних позначок, також заплановано звукове супроводження гостей  міста –  розробляється ціла программа оголошення станцій англійською мовою.

Єлизавета Дергачова