Харківщина вшановує пам'ять постраждалих від Чорнобильської трагедії

На Харківщині сьогодні вшанували пам’ять жертв аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У Молодіжному парку відбулася церемонія покладання квітів до Пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи та панахида в пам’ять про загиблих ліквідаторів аварії.

 

І через чверть століття Чорнобильська катастрофа забирає життя героїв. У 1986 році вони закрили собою людей від атому, який вважався мирним. Лише за останні п’ять днів у Комінтернівському районі поховали двох чорнобильців, повідомив голова районної спілки “Чорнобиль” Сергій Сьомін.

Сергій Сьомін, голова районної спілки “Чорнобиль”

Смертность – это наш бич. Только за последние 5 дней я в районе похоронил двоих. Я вам скажу цифру, прокомментирую, потому что я за это отвечаю, за эти цифры, на вчерашнее число в Коминтерновском районе умерло 202 человека из того, что у меня вот на учёте, когда мы создавались – было 1300, т.е. практически каждый 6-й уже ушел из жизни.

Всього на Харківщині проживає 25 тисяч людей, яких Чорнобильська трагедія торкнулася безпосередньо. На сьогодні, за словами Сергія Сьоміна, головну увагу і самі чорнобильці і облдержадміністрація приділяють дітям. Також вперше за 40 років обласне керівництво приділило велику увагу диспансеру радіаційного захисту – на ремонт приміщення виділено мільйони гривень.

Сергій Сьомін, голова районної спілки “Чорнобиль”

С одной стороны правительство отменило пенсии, которые мы получили по судам, но с другой стороны социальные иннициативы Президента нашей страны и правительства Азарова – они пошли на значительное увеличение бюджета чернобыльского, т.е. намного больше сейчас выделяется средств на здравоохоронение, на санаторно-курортное лечение, наконец-таки сдвинулось строительство жилья для чернобыльцев.

Голова обласної організації Союз-Чорнобиль України Анатолій Вінник, як енергетик зі стажем про саму ЧАЕС говорить без остраху. На його думку – в неї вже вклали стільки коштів, що могла б стати найбезпечнішою станцією в світі. Що ж до проблем самих ліквідаторів і постраждалих від аварії, Анатолій Вінник закликає не втягувати чорнобильців у політику. Каже, будь-яка проблема швидше вирішується у діалозі, ніж на площі.

Анатолій Вінник, голова ХОО “Союз Чорнобиль України”, депутат Харківської облради

Я понимаю на площадь надо идти, надо – когда нас не слышат, а если слышат, созданы рабочие группы. Рабочие группы – они работают на предмет того, чтобы, значит, эти проблемы разрешить, то выходить на улицы не надо. Не нужно нас чернобыльцев втягивать в политику, я имею определённые политические симпатии, т.е. я их никогда не скрывал, но я всегда говорил – мы в чернобыльском движении должны быть вне политики.

Світлана Маренич