Харківщина відзначає 20-річчя Незалежності України

В України – ювілей. Сьогодні українці святкують двадцятю річницю незалежності країни. Як у першій столиці відзначали головне державне свято і що харків’яни побажали рідній країні.

 

Квіти, щирі побажання та зізнання у коханні до власної країни. Харківшина вшановує двадцяту річницю незалежності України. Вранці городяни поклали квіти до памятників Тарасу Шевченку та Григорію Сковороді. Наймасштабніші урочистості – біля монумента Незалежності на плоші Рози Люксембург. У супроводі почесної варти кошики з квітами принесли міські та обласні очільники, вояки, представники духовенства. День народження незалежної України у першій столиці відзначили і незвичайною акцією. Усім охочим активісти роздавали символічні жовто-блакитні стрічки.

Анастасія Кобець, організатор акції «Зав’яжи стрічку! Скажи: «Я люблю тебе, Україно»

Раздают ленточки людям, прикалывают на груди, всего планируем раздать около 10 тысяч. Каждый, кто одел ленточку, это говорит, что он патриот Украины и носит ее несколько дней.

Двадцять років незалежності – привід пишатися рідною країною. Вчитель Михайло Андрющенко пригадує – звістку про створення незалежної України сприйняв з радістю. За ці роки, каже чоловік, українці навчились висловлювати власну думку та позбавились від радянського мислення.

Михайло Андрющенко, вчитель

Да Бог, чтоб опыт этих первых двадцати лет Независимости пошел на пользу тем руководителям, которые прийдут и станут у руля государства, которые будут избавлены от этих наших предрассудков.

Губернатор Михайло Добкін переконаний – Україна має бути серед двадцяти кращих країн Європи. Для цього є усі передумови. Зокрема, єдність усіх гілок влади та бажання можновладців навести лад у країні. За роки незалежності, певен губернатор, країна довела світові, що гідна цього почесного звання.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Самое главное достижение – это то, что Украина состоялась. Украина – независимое, демократическое, правовое государство, с которым считаюются в Европе и в мире.

У день народження для іменинниці – найщиріщі побажання. Голова облради Сергій Чернов не сумнівається в успіху та процвітанні Харківщини та усієї України. Тож бажає усім українцям докладати зусиль до творення щасливого майбуття власної батьківщини. І не зважати на складнощі, які іноді виникають.

Сергій Чернов, голова облради

Я в этот прекрасный день хочу пожелать жителям нашей Харьковщины и всей Украины благополучия и успеха, а трудности всегда преодолимы.

Від жителів Харківщини побажання більш конкретні. Зокрема, щодо благоустрою Харкова, покращення освіти, розвитку економіки. А маленькі харків’яни просто бажають країні та рідному місту ставати кращими з кожним днем.

Влад Прокудін, школяр

Я хочу, чтоб Украина лучше стала, намного лучше, чем сейчас. Чтоб машины ездили на двигателях не газовых, а электронных. Чтоб дома были красивые и высокие. Ну и чтоб дороги наконец нормальные стали.

Анастасія Горєлкіна, Світлана Маренич