Харківщина відгуляла "Печенізьке поле"

І ми там були – мед і пиво пили. Харківщина відгуляла Печенізьке поле. 11 рік поспіль на лівому березі Печенізького водосховища лунають співи, пахне смачними наїдками і гарним настроєм. Цього разу Єтнофестиваль дивував харків’ян і гостей здалеку інтерактивними майданчиками, тематичними конкурсами, майстер-класами від ремісників і народних умільців а також унікальним винаходом – медовим вином.

 

Він приїхав дивувати Слобожанщину унікальним алкогольним напоєм, яке може оздоровити і розвеселити одночасно. Член гільдії медоварів, Геннадій Ізмаілов винайшов медове вино.

Геннадій Ізмаілов, медовар

Это чисто медовое вино, хотя и с добавлением трав. Скажем, брожение вот такого вина занимает 2-3 месяца, потом до осветления, слива еще 2-3 месяца проходит и минимум выдерживается год. То есть на целый цикл производства вот такого вина уходит приблезительно 2 года.

Його близький приятель є самим освічченим бджолярем країни. Олександр Сергієнко вже пів століття поспіль займається пасікою. Каже, що створив цілу династію бджолярів.

Олександр Сергієнко, пасічник

Пчеловодство – это така штука, шо якщо ним заболеешь, будеш боліти все время. Конечно, если не вдасться в началі, споткнешся, а так і буває в жизні, спотикнувся і потіряв весь інтерес. Так і буває с пчеловодами. А у нас получается.

Окрім кулінарних витворів, на гостей чекав міні-шопінг українських народних сувенірів, яких можна було не тільки купити, але і створити власноруч.

Олександр Грищенко, майстер з виготовлення монет

Есть две матрицы, яки закладываются постепенно. Закладываем заготовочку между ними и ударяем, получается у нас сувенирная монета.

Для відновлення українських традицій, прибув до Печенізького поля вчитель спортивних єдиноборств з юними козаками, які не тільки досконало оволоділи народною зброєю, але і зацікавилися детальним вивченням історії рідного краю.

Григорій Івченко, вчитель

Мы возрождаем культуру козачества, то есть своми силами пробуем, узнаем дистанцию. Берем элементы. Любую информацию самостоятельно и пробуем приобщить, показать что есть военские искусства, не только на востоке, а и словянские на Украине.

Сама ж святкова програма просто захопила – від конкурсу відомих спортсменів “Козацька сила”, до запису чергового випуску “Караоке на майдані” з Ігорем Кондратюком. Майданчик заповнився різноманітними розвагами, до числа яких увійшли і ростові ляльки, представлені кожним районом окремо, артисти цирку та аніматори. Навіть, голова Харківського облдержадміністрації Михайло Добкін, не втримався і захопився.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Я хочу поздравить всех нас с большим праздником, праздником культуры Слобожанщины, с праздником хороших людей, с праздником прекрасных коллективов, с праздником, который заметно отличает нас от многих других регионов и дает нам возможность с гордостью говорить: “Мы жители Слобожанщины”.

Юлія Поколодна