Харківщина планує зменшити споживання природного газу на тридцять відсотків

 

Йдеться про модернізацію комунальної теплоенергетики.

Про це на прес-конференції повідомив перший заступник губернатора Валентин Дулуб.  За його словами, на реалізацію таких пілотних проектів минулого року було виділено понад сім мільйонів гривень.   

Валентин Дулуб, перший заступник голови ХОДА

Наша программа предусмотрена на модернизацию существующего теплоэнергооборудования-замену устаревших котлов, реконструкцию малоэффективных котлов, внедрение новых енергосберегающих мероприятий и технологий на действующее оборудование.

Хоча модернізація теплоенергетики тільки в проектах. За блакитне паливо підприємства області в опалювальний сезон за дві тисячі одинадцятий-дванадцятий роки заборгували НАК “Нафтогазу” понад триста сімдесят  мільйонів гривень. Лише за сімнадцять днів від початку року підприємствами теплоенергетики спожито природного газу на суму сто тридцять один з половиною мільйонів гривень, з них оплачено  трохи більше двадцяти двох мільйонів.

Валентин Дулуб, Перший заступник голови ХОДА

На сегодняшний день уровень расчета составляет 46%, для сравнения – цифра на данный момент в прошлом году составляла 37%. Самую большую задолженность у нас имеют Харьковские тепловые сети – это 273 милиона, уровень расчета у них составляет 48.7%. ДРИТ имеет 30 миллионов задолженности.

Згодом,  каже Валентин Дулуб, область планує перейти на вугілля, таким чином заощадять природний газ.

Леся Кочержук