Харків’янин Андрій Нечепоренко встановив новий велорекорд країни

Нагорода знайшла свого героя. У Харкові офіційно зафіксували найдовший в Україні веломарафон серед спортсменів з обмеженими можливостями. Восени минулого року Андрій Нечепоренко подолав на велосипеді майже 380 км, витративши на це близько 32-х годин.

Хвороба – не завада для втілення мрій. Більше доби за кермом велосипеда, майже чотири сотні подоланих кілометрів. Новий український рекорд встановив харків’янин Андрій Нечепоренко. Восени минулого року чоловік проїхав найдовший веломарафон серед спортсменів з обмеженими можливаостями. Андрій розповідає: велотуризмом захоплюється вже понад 5 років, має звання КМС. 3 роки тому дізнався про невтішний діагноз – тяжке захворювання тазостегнового суглобу та колін, що призвело до інвалідності. Але Андрія це не спинило. Навпаки, аби зміцнити здоров’я, спортсмен почав більше тренуватись, і зрештою вирішив здійснити велопробіг на рекордну дистанцію. Перед заїздом він провів близько трьох місяців інтенсивної підготовки. Отже, результатами цілком задоволений.

Андрій Нечепоренко, рекордсмен

Дистанцию я ехал каждые 100 км Значит, первые сто я проехал за 4:34. На 200 км, я показал время – 9:16. На триста километров я показал – 15:04. Последние 79 км  были очень тяжелыми.

На збір доказів та оформлення усіх необхідних документів пішов майже рік. Тепер досягнення спортсмена офіційно занесли до національного реєстру рекордів.

Лана Вєтрова, керівник національного реєстру рекордів України

У нас на сьогодні підтверджено показниками JPS-навігатора весь пройдений маршрут, буквально, до кожного метра. Перепад висот, який був. Швидкість на кожному участку, яка була. І всі ці показники, коли ми їх зібрали, дали можливість стверджувати, що людина з такими обмеженими можливостями, як сьогодняшній наш рекордсмен, може притендувати на рекорд України.

Місце для нагородження спортсмена обрали символічне – біля скульптури велосипедиста на Бєлгородському шоссе. Попри непрості погодні умови, у Харкові цього дня випала ледве не місячна норма снігу, рекордсмен приїхав завчасно, звичайно ж на велосипеді. Таким чином, демонструючи відданість улюбленому захопленню та стійкість духу.

Роман Веприцький,  депутат облради

Он молодец, очень хочется, чтобы на это обратили внимание и другие люди с ограниченными возможностями. У нас на сегодняшний день очень много бойцов АТО, которые возвращаются оттуда с какими-то травмами, которые останутся у них на всю жизнь. И это показатель того, что не нужно отчаиваться. Нужно продолжать жить, продолжать делать пример другим людям.

У планах Андрія – здійснити ще один багатокілометровий веломаршрут – від Харкова до столиці.

 

Мілен Мода