Харків вшановує пам'ять вірмен – жертв геноциду 1915 року

Їх вбивали лише за те що вони були християнами. 24 квітня вірмени всього світу вшановують пам’ять жертв геноциду свого народу, який стався в Османській імперії у 1915 році. Все почалося з арештів представників інтелігенції, а закінчилося знищенням кількох мільйонів безневинних жертв.

 

Відтоді минуло 97 років, але на меморіальній дошці католицького костьолу на вулиці Гоголя – їхні обличчя наче оживають в історії. Фотографія врятованих харків’янами вірменських дітей кілька років поспіль збирає біля себе усіх небайдужих до трагедії людей.

Марина Єгорова, заст. нача. відділу по роботі з об’єднаннями громадян Харківської міськради

Мы живем в стране, которая не перживвала конфликтов на национальной почве.

Безглузда різанина на міжнаціональному грунті терміну давності не має. Такої думки мають дотримуватися усі розумні люди світу незалежно від національності. Проте, нажаль, подібні трагедії у світі трапляються навіть у ХХІ сторіччі.

Тер Мкртич Григорян, настоятель вірменської апостольської церкви Сурб Арутюн

Вы сами знаете почему они погибли, потому что были христиане.

Армаіс Оганесян, голова вірменської міської громади

Сколько я по истории слышал и покойный отец рассказывал мои бабушка и дедушка погибли. И здесь в этом месте приютили наших детей.

Із вдячністю від Харківської вірменської громади за прихисток дітям, врятованим від геноциду 1915 року – цей напис на меморіальній дошці назавжди залишиться пам’яткою людяності, яка не полишає світ навіть у найважчі часи.

Оксана Бабич