Харків готується до дня міста

Харків готується до дня міста. Пам’ятнику Воїну-визволителю повернули “рідний” колір, а козаку Харьку встановлять новий граніт.

 

Новим та більш морозостійким гранітом облицюють пам’ятник козаку Харьку. Відремонтувати його пообіцяли до дня міста – 23 серпня, запевнив директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін. Цей монумент – дарунок Москви та Зураба Церетелі – встановили на проспекті Леніна до ювілею першої столиці. За 8 років, розповів Віктор Кітанін, перепади температури залишили на ньому глибокі тріщини.

Віктор Кітанін, директор Департаменту комунального господарства

За длительное время, учитывая, что кругом трасса находится, кроме всего этого очень сложная зима была, сильнейшие морозы. По этому произошло отслоение гранита.

Оновленим харків’яне побачать і інший символ на честь визволення Харкова – монумент Воїну-визволителю, що знаходиться на вулиці 23 Серпня. З часу його зведення, реконструкції не відбувалося, зазначив Кітанін. Пам’ятник воїнові більшість харків’ян пам’ятають в чорному кольорі. Навіть коли в 2010 році скульптуру почистили, вона не змінилася. Цього разу його вскрили лаком і воїн змінив чорний колір на «рідний» мідний.

Альбіна Коган, харків’янка

Символ очень яркий, сейчас он отреставрирован, он сияет, возвышается. И мне кажется все его очень любят, он всем нам нравится.

Аби встигнути до зазначеного терміну, а відновлений пам’ятник та сквер мають відкрити до дня міста, роботи тривають щодня. Довкола пам’ятника прибрали граніт. Тут та на доріжках скверу укладуть нову плитку. Також на цій території будуть клумби, дитячий та спортивний майданчики, лавки, урни, приведуть до ладу дерева і кущі. Сквер, зазначили комунальники, буде добре освітлений.

Віктор Кітанін, директор Департаменту комунального господарства

Здесь будет установлено два стационарных туалета канализационных для мужчин и для женщин отдельно, при чём с умывальниками. Они будут канализованы и люди приклонного возраста, когда сюда прийдут на праздники посвященным военным подвигам, будут возможность иметь, учитывая их преклонный возраст, воспользоваться данным видом услуг.

Не забули і про молодь, адже площа біля пам’ятника є популярною серед скейтерів і ролерів. Після реконструкції, запевнив Віктор Кітанін, ніхто не заважатиме активному відпочинку молоді.

Юлія Поколодна