Гаряча пора для аграріїв добігає кінця (відео)

Жнива на Харківщині мають закінчитися до першого серпня. Наразі намолотили більше двох мільйонів тонн зерна. Якістю врожаю аграрії задоволені. Відсоток продовольчого зерна – найвищий в Україні.

 

Жнива на фінішній прямій. Намолочено більше як два мільйони тонн зерна. Аграрії Харківщини вже обробили понад шістсот тисяч гектарів, залишилось – сімдесят тисяч. У профільному управлінні обладміністрації наголошують – аграрії мають впоратись до першого серпня. Вже з початку наступного тижня метеорологи обіцяють дощі, які можуть завадити жнивам.

Василь Ярошенко, заступник начальника ГУ агромпромислового розвитку ХОДА

Нагальна потреба є прискорити збиральні роботи в господарствах Вовчанського, Золочівського, Краснокутського і Харківського районах. Особливо слід нарощувати темпи збору ячменю в Богодухівському і Великобурлуцькому районах.

Харківщина наразі займає третє місце в Україні за обсягом зібраного зерна – кажуть обласні владники. Якісного продовольчого зерна, що з нього можна виготовляти хліб, майже сімдесят відсотків. Однак продавати зерно до державного аграрного фонду аграрії не квапляться. Зокрема, до регіонального фонду, який співпрацює з місцевими виробниками хліба, надходжень майже немає.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

Ми на сьогоднішній день маємо найвищий відсоток продовольчого зерна в Україні. Що це за фокуси такі – фураж здамо на Харківщіну, а інше кудись продамо та заробимо грошенят.

За словами Віталія Алексейчука, наразі вже є пропозиції щодо продажу зерна до інших областей України. Однак поки Харківщина не буде повністю забезпечена хлібом, до інших регіонів, запевнив віце-губернатор, зерно не продаватимуть.

 

Анастасія Горєлкіна