Харчування – стратегічне питання на колегії

Борщ подешевшав, але сметана дорога! Чиновники звітують про дешеві харчі і переймаються дорогими. Сьогодні стратегічне питання харчування обговорювали на колегії в обладміністрації. Попри негаразди усі дійшли оптимістичного висновку – вперше ціни на продукти констатували як дефляційні.

 

Поряд із суттєвим зниженням цін на цукор, буряк, моркву та капусту, вартість окремих продуктів все-таки зросла. В облдержадміністрації цю “дорогу групу” назвали ризиковою.

Юрій Сапронов, заступник голови ХОДА

Было отмечено и повышение цен на муку и макаронные изделия, молоко и молокопродукты, яйцо куриное и масло растительное. Это позволило определить рисковую группу товаров, на которую упор в работе в текущем году.

За словами Юрія Сапронова, довго погоджували ціни на борошно та зерно в Міністерстві економіки, слабко працює Аграрний фонд. Ці негаразди можна пояснити зміною керівництва в обох структурах.

Юрій Сапронов, заступник голови ХОДА

Интервенции в муку и зерно государственные если не будут сделаны в ближайшие две-три недели, до начала маркетингового года мы будем иметь проблемы, которые будем решать, но будем решать героически.

Одним із впливових явищ на ринку продуктів області фахівці вважають монополію. Зокрема, 85% надходжень хлібної продукції на ринку – лише від двох заводів, 90% гречки постачають тільки три агротрейдери. Схожа ситуація і у виробництві яєць та молочних продуктів, повідомили на колегії. Тим не менш, зазначив губернатор, вперше за тривалий період ціни на харчі є дефляційними.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Мы с огромным трудом договорились с производителями молока и переработчиками, реализаторами, сегодня держим более-менее приемлемые цены для всех участников рынка. Давайте никому извне не позволим нарушать баланс отношений ради сиюминутной прибыли.

Щодо збільшення виробництва молока, то, на думку учасників колегії, цього року треба створювати кращі умови для розвитку тваринництва у господарствах селян. Але у перспективі все-таки треба дивитися у бік нарощення тваринницької продукції у великотоварних підприємствах.

 

Світлана Маренич