Громадські активісти допомогають підготувати судові позови тим, хто постраждав від російської агресії та окупації

За руйнування та загибель людей під час війни платить держава- агресор. Не дати Росії забрати в України 3 млрд.дол., які взяла в борг попередня влада, шляхом масових заяв до судів від постраждалих від російської агресії українців. Таке завдання поставили перед собою представники громадської організації, яка в судах відстоює права атовців та переселенців. І позитивні приклади вже є: мати військового Ярослава Костишина, який загинув під час війни на Донбасі, відсудила у Росії 60 тис.євро

суд молоток 1

Станом на липень в Харківській області зареєстровано 15 тис. військових, які мають статус учасників бойових дій, – повідомили в обласній спілці ветеранів АТО.

Олександр Сергієв, голова ХО ГО “Спілка ветеранів АТО”

Серед них у боях із російськими агресорами ми втратили 230 воїнів-слобожанців. Близько 820 воїнів мають статус інваліда війни. Держава підтримує нас, розробляє ряд програм для здоров’я наших воїнів.

Тим часом, як Україні доводиться долати наслідки війни коштом власних платників податків, у Лондонському суді триває розгляд справи про повернення державі- агресорці 3-млрд.дол., які попередня влада на чолі з Януковичем позичила в Росії. Фахівці Громадського руху “Сила права” наразі дають песимістичний прогноз відносно перемоги України в цьому позові. Мовляв, країні, в якій офіційно триває антитерористична операція, а не війна, важко доводити судові, що її треба звільнити від боргових зобов’язань. Тож юристам треба зробити все, аби не дати трьом мільярдам повернутися до країни, яка завдала Україні набагато більші моральні та матеріальні збитки. Щоб ці гроші пішли на виплати постраждалим українцям, членам родин загиблих. І це можна зробити через подання заяв до українських судів.

Андрій Сенченко, голова ВГР “Сила права”

Если мы говорим об исполнении за счет российских кредитов, и если каждый постадавший обратится в суд, этой суммы хватит на 3-3,5 % пострадавших граждан всего лишь. Я напомню, общая сумма претензий может превысить 100 млрд.дол.

Коли не вистачить грошей на виплати постраждалим із так званих “3-млрд. Януковича”, можна відшкодувати необхідні суми через арешт та наступний продаж активів держави- агресорки в Україні, – кажуть в громадській організації. А коли й вони закінчаться, то можна звернутися до інших держав, де є активи Росії. Мовляв, підґрунтям для звернення будуть десятки тисяч рішень про відшкодування збитків та виплати родинам загиблих українських судів. Як розповіли представники громадського руху “Сила права”, у 24-х офісах по всій країні вони допомагають підготувати заяви та надають безоплатну підтримку в судах усім, хто постраждав від російської агресії та окупації. Офіс громадського руху в Харкові розташований по вулиці Шевченка,146 . Світлана Маренич, Євген Карпенко, Новини Сьогодення.