GPS-навігатори – заради зручності пасажира (відео)

Найближчим часом харківські “маршрутки” обладнають системами GPS навігації. Чи готові водії “маршруток” крокувати в ногу з технічним прогресом та що кажуть чиновники про зиск від новації.

 

GPS навігаторами планують обладнати всі маршрутки – їх по Харкову катається більше дев’ятисот. Кермувальники, з якими спілкувалась знімальна група ОТБ новин, про новацію ще не чули.

Віталій, водій маршрутки

У вас навигатор поставили в маршрутку? Нет, конечно. Нет? А обещали? Нет. Вообще слышали о таком? Нет, слышал, но нам такого не предлагали.

Унеможливити ситуації, коли кермувальники маршруток, зважаючи на малу кількість пасажирів, влаштовують собі перерви – одна з причин обладнання машин приватних автоперевізників системами GPS навігації. Водії пояснюють такі зупинки інакше.

Юрій, водій маршуртки

Ну кто сходит? Это, может, человек обламался, ну колесо пробил, шо там? Ну, об этом должны все знать, например.

Зручність для пасажирів завдяки точному графіку руху та оптимізація системи пасажирських перевезень в Харкові. Так каже про користь від GPS навігації на маршрутках перший віце-мер Олександр Кривцов. В перспективі, пояснив Кривцов, всім міським транспортом керуватиме єдина диспетчерська система. Тоді GPS навігація і стане в нагоді. Наразі, всі харківські тролейбуси та більше як три чверті трамваїв вже обладнані GPS. Настала черга приватних автобусних маршрутів.

Олександр Кривцов, 1-й заступник Харківського міського голови

Установка систем GPS навигации позволяет контролировать движение транспортных средств по маршрутам, отклонение от маршрутов, время движения маршрутов, не уходят ли они с маршрута, ведь можно сойти с маршрута.

Чергова партія GPS приладів для приватних автобусів буде в Харкові вже незабаром. Аби оцінити їх переваги, свідомість доведеться виявити власникам маршрутів. За технічне переоснащення вони заплатять з власної кишені.

 

Вадим Шевякін