Готуй санчата влітку – харківські ОСББ утеплюються коштом “теплих кредитів” (відео)

Є бажання зігрітись та зекономити – держава допомагає. Завдяки програмі “теплих кредитів” харківські ОСББ, що нею користуються, швидко сплачують багатомільйонні кредити.

теплі кредити

Будинок №34 по вулиці Зубарєва у Харкові почав заселятись 5 років тому. Та побутових негараздів, кажуть мешканці, не менше, ніж у старій будівлі.

Аліна – жителька будинку № 34

Конечно есть большая проблема, был у нас и грибок и всё,муж своими силами пытался заниматься этим, скидывались деньгами, заделывали этот шов, но спустя несколько лет всё это пришло в негодность.

На фасаді будинку вже з’явились тріщини, а торік пінопласт, яким утеплені стіни, на нижніх поверхах зовсім відійшов і порушилася теплоізоляція. Тож мешканці будинку вирішили взяти “теплий” кредит. Голова ОСББ Тетяна вважає, що такий кредит їм цілком по силах, адже із потрібних 450 тис.грн. доведеться сплатити тільки п’яту частину.

Тетяна Гладких – голова ОСББ “Зубр”

Можно привести дом в порядок, потому что если затягивать, то люди утепляли полностью дом и это уже миллионы.

А ось мешканці будинку №5 по вулиці Дмитрівська, “теплими” кредитами користуються не вперше. Будинок уже повністю утеплили, встановили індивідуальний тепловий пункт, який регулює кількість теплоносія, залежно від температури на вулиці, а також замінили усі вікна у під’їздах на металопластикові.

Юлія Самойлова – голова ОСББ “Альма Центр”

Первый кредит на 670 тис.грн. на 10 лет. Мы решили взять этот кредит и платить по 2 грн. за квадратный метр в месяц. И в принципе поставили цель погасить этот кредит за счёт экономии по теплу.  Мы кредит платили всего год. И второй кредит мы погасили сразу при возмещении государства, то есть получается, что кредиты которые мы брали, второй и третий, для нас как ссуда.

Щоб отримати кредит, ОСББ у першу чергу має подати до банку план проведення ремонтних робіт та розрахунки на закупівлю матеріалів. Причому необхідно, щоб ідею отримання кредиту підтримували не менше за три чверті власників квартир. Компенсація із державного бюджету – 40%, можна також розраховувати на компенсацію з міського та обласного бюджетів – ще по 20% з кожного.

Олег Калашніков – керівник прес-офісу ПриватБанку в Харківській обл.

Для юридических лиц, то есть общества владельцев многоквартирных домов и жилищных кооперативов эта сумма может составлять до 2-х млн.грн. и срок до 7-ми лет. При чём существует льгота – в первые три месяца никаких выплат с юридических лиц не требуется. Процентная ставка для ОСМД и кооперативов будет составлять 18%

Отримати кредит на впровадження енергоефективних заходів можуть і власники приватних будинків. Вони, на відміну від ОСББ, можуть розраховувати на повернення лише до 35-ти% грошей, але сам кредит – безвідсотковий.

Олег Калашніков – керівник прес-офісу ПриватБанку в Харківській обл.

Для физических лиц условия очень хорошие – это безпроцентній кредит, то есть переплачивать нашим клиентам ничего не прийдётся. клиенты могут брать сумму до пятидесяти тысяч гривен на срок до двадцати четырёх месяцев, то есть до двух лет.

За даними агентства з енергоефективності та енергозбереження, у Харківській області активно використовують можливість отримати компенсацію за утеплення помешкань. З початку дії програми вже півсотні ОСББ оформили “теплі” кредити на загальну суму близько 8-ми млн.грн. Нині ж держава виділила на цю програму додаткові гроші.

Ігор Горових – заст. директора департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності

За цей час було залучено населенням близько 230-ти тис.кредитів на загальну суму близко 4-х млрд.грн.  Всього з початку дії програми було відшкодовано 1,5 млрд.грн. з державного бюджету. В цьому році було передбачено 434 млн.грн. на компенсацію. Ці гроші вже населенню виплачені і урядом в липні було прийнято рішення, щодо виділення додаткових 400 млн.грн. на цю програму до кінця поточного року.

“Теплі” кредити видаються у 4-х державних банках. Це Ощадбанк, Укргазбанк, Укрсіббанк та Приватбанк. Гроші виділяють на купівлю енергоефективних матеріалів та обладнання. З повним їх переліком можна ознайомитися на сайті Держенергоефективності.

Юлія Котелевська