Горілка в Україні здорожчає за 10 днів, оприлюднена постанова Кабміну

Постанову Уряду про підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв оприлюднено сьогодні, 30=го серпня, у № 160 газети “Урядовий кур’єр”, передає УНН.

горилка рюмка

Постанова КМУ №634, зокрема, передбачає, що мінімальні роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби збільшаться на 14,0-19,41%; віскі, ром та джин – на 6,5-6,6%; коньяк (бренді) – на 12,3-29,1%; вина з додаванням спирту, ігристі – на 7,1-13,3%

Так, мінімальна оптово-відпускна ціна за 1 літр 100% спирту для горілки і лікеро-горілчаних виробів становитиме 268,67 гривень, роздрібна – 397,76 гривень; для “тризіркового” коньяку – 386,98 гривень оптова та 597,3 гривень – роздрібна, для “п’ятизіркового” – 495,95 гривень оптова та 692,6 гривень – роздрібна.

Зазначається, що вказана Постанова набирає чинності через 10 днів з моменту оприлюднення. Таким чином, нових цін на алкоголь на прилавках магазинів українцям варто очікувати вже 9 вересня поточного року.

Нагадаємо, що уряд прийняв рішення про підвищення МРЦ на алкоголь тільки через 7-8 місяців після підвищення акцизів, що “дало нелегалам можливість заробити колосальні суми”.

Також нагадаємо, що діючі мінімально роздрібні ціни на алкоголь не відповідали витратам на його виробництво.

Загалом же, перегляд МРЦ є закономірним наслідком збільшення податкового навантаження на виробників легальної алкогольної продукції.

“Якщо теоретично припустити, що після підвищення акцизів вартість алкоголю не змінюється, то виходить, що ці акцизи просто несплачені. Саме так і діють ділки сірого, тобто нелегального алкогольного ринку. Усі інші — легальні виробники — не мають іншого виходу, як продавати свої напої за цінами на рівні близко 80 грн за 0,5 л. Те саме стосується і залежності МРЦ від ціни спирту, яка за останній рік підвищувалась вже 2 рази. Об’єктивно, не може ж вартість пляшки горілки залишатися незмінною в той час, як вартість спирту зросла орієнтовно на 20%”, — пояснила генеральний директор компанії Eastern Beverage Trading Ольга Івушкіна.

Джерело – УНН