Газові компанії продовжують боротьбу із незаконним споживанням газу

Газові компанії продовжують боротьбу із незаконним споживанням газу. Втручання у механізми домових лічильників, врізка незаконних газопроводів, що тільки не роблять люди аби не сплачувати рахунки за реальне споживання. Проте чи допоможуть такі дії заощадити, або навпаки приведуть до штрафів?

 

газ

Отримавши у спадок будинок, Володимир який побажав не показувати свого обличчя, почав займатися його переоформленням. Для зміни особистого рахунку на оплату газу він викликав спеціалістів Харків Газу та чоловік і уявити собі не міг, що вже при першому огляді лічильника у ньому виявлять втручання до механізму.

Володимир, домовласник

При выезде на место специалист сказал, что во-первых, данная марка счётчиков уже не используется, во-вторых он определил, что якобы, нарушена пломба. Данный счётчик был снят на экспертизу и на экспертизе, в моём присутствии указали, что было нарушение пломбы заводской и со слов метролога данный механизм поцарапан, то есть есть явный факт вмешательства.

На час проведення експертизи домовласникам встановили новий лічильник, який тепер відповідає усім нормам.

Володимир Римарєв, майстер аварійно-диспетчерської служби

На данном объекте мы проверяем систему газоснабжения, на предмет утечек, на предмет целостности помпы на узле учёта. На данном объекте находиться две пломбы: одна инвентарная пластмассовая и одна на циферблате свинцовая. За данным адресом, как нам показывает аппарат, утечек газа нет. Целостность пломбы не нарушена, то есть узел учёта находиться в нормальном целостном состоянии.

Недбальство попередніх мешканців будинку ляже фінансовим тягарем на нових господарів. Тепер їм доведеться сплатити за послуги експертизи у лабораторії, а також штраф за неправомірне використання газу. Розмір штрафу визначить комісія, зважаючи на граничні норми споживання газу, кількість прописаних у будинку, загальну його площі, а також кількість газового обладнення.

Денис Французов, начальник лабораторії ПАТ “Харківгаз”

Конкретно по нашей лаборатории мы начисляем за проведение экспертизы тысячу гривен – 1 400 гривен. Нас собирается комиссия из пяти человек. Комиссионно мы проводим все эти экспертизы, выявляем вмешательство. Потом дальше, за стоимость газа это уже начисляет газовое хозяйство, которое находиться в Харьковской области. Они считают всё по норме и по кодексу.

Проте махінації проводять не тільки з лічильниками у власних будинках. Так у самісінькому центрі Харкова, працівниками газової компанії, при перевірці приборними методами газопроводу на герметичність було виявлено несанкціоноване підключення саморобного газопроводу. Наразі незаконне газопостачання перекрили, а матеріали передали до правоохоронних органів.

Андрій Гарьковенко, майстер аварійно-диспетчерської служби

Мы подъехали вскрыли газопровод, обнаружили, что причиной утечки было не санкционированное подключения в нашу систему нашего газоснабжения, так сказать кустарным методом изготовленного газопровода. Поскольку работы проводились явно не профессионалами, в условиях скрытности и так далее. Работы были проведены не качественно, оставлены были утечки. Утечки газа в таких случаях могут привести к тяжелым последствиям. Этот газ может проникнуть в подвалы зданий, которые здесь рядом расположены, привести к взрыву, пожару.

За даними Харківгазу тільки за цей рік вже виявлено більше ніж 200 фактів крадіжки газу та стягнуто з нечесних споживачів близько 14 мільйонів гривень.

Ольга Клименко, прес-секретар ПАТ “Харківгаз”

На самом деле, чем больше вмешательства, тем больше опыта и наши специалисты могут выявлять абсолютно любые вмешательства, для этого есть все способы и средства.

Також Харківгаз ввів новий метод у боротьбі з крадіжками. За будь – яку достовірну інформацію, щодо несанкціонового споживання газу можна отримати винагороду у розмірі однієї тисячі гривень.

Юлія Котелевська