Газ на харківських АЗС подорожчав майже на третину (відео)

З 11-ти до 15-ти гривень подорожчав літр газу для авто. Водії скаржаться, раніше користувались газом, аби зєкономити, нині ж відчути цю економію з такими цінами просто неможливо.

газ заправки
Власники автомобілів переживають черговий стрес: за минулий тиждень вартість газу на заправках зросла майже на третину. Ще на початку минулого тижня літр цього виду пального коштував приблизно 11 грн., нині ж деякі мережі заправних станцій продають газ для автомобілів за 15 гривень за літр і ціна продовжує зростати, кажуть працівники заправок.

 Андрій, працівник заправної станції

Даже самого шокирует данная цена, что говорить про обычного человека, который приезжает к нам просто заправиться. Представьте, человек приехал, думал заправится, зоть сэкономит немного, в итоге получается бесполезно. Сейчас что газ, что бензин выравнялся экономически по расходу топлива.

Економія на пальному давно вже є світовою тенденцією. Автомобільні концерни розробляють безліч ідей з використання альтернативних видів пального, найпопулярнішим серед яких в Україні є встановлення газобалонного обладнання на автомобіль. Однак з таким подорожчанням газу економити не виходить, скаржаться водії.

Віталій, водій

Я пользуюсь газом постоянно и раньше мне было достаточно на день где-то 200 грн., то теперь 350 грн в день. То есть 100-150 грн идет перерасход.

Сергій, водій
Деваться просто некуда, не могу ходить. Я инвалид II группы, а что делать? Просто безвыходное положение.

Головна причина зростання вартості газу – його дефіцит, пов’язаний з перебоями в поставках пального в Україну. За словами аналітика «Консалтингової групи А-95» Артема Куюна, дефіцит газу в Україні сягає 30-ти тис.т, тобто близько 20%  місячної потреби ринку в літній період, а це означає, що вартість газу в Україні буде і далі підвищуватися.

Марія Кузнецова