Філософія людських взаємин у світлинах(відео)

Стосунки як стимул до творчих проектів та як ліки від самотності. Галерея “Артінформ” та кафедра ЮНЕСКО “Філософія людського спілкування” представляють фотовиставку Ігоря Нещерета “Взаємодії”. У чотирнадцяти парних портретах автор намагається розкрити тему філософії людських взаємин.

 

Фото, що іскриться щастям закоханих, вийшло зовсім спонтанно, розповідає Марія Чумаченко. Дівчина хоче, щоб автор подарував їй саме такий знімок. Хоч варіантів світлини було кілька.

Марія Чумаченко, представник галереї “Артінформ”

Мы вышли гулять на улицу. Игорь щелкал фотоаппаратом нас. Мы просто целовались, как все влюбленные на улицах. Потому кадр получился искренний, живой, настоящий.

“Взаємодії” – саме так називається виставка – то процес із кількома сценаріями, каже Ігор Нещерет. Інколи він може нагадувати розв’язання рівняння з одним чи кількома невідомими. Як-от на фото, де жіночка дає аквалангістові шматочок огірка. І хоч на світлині – не родичі, кажуть в галереї, та гуморні глядачі давали такі пояснення: “Син повернувся з моря” чи “Турбота мами дістала хлопця навіть у воді”.

Ігор Нещерет, фотохудожник

Это было в столовой под Севастополем. Я просто привел аквалангиста и попросил сотрудницу столовой покормить его. Она начала кормить, а я – снимать.

Розв”язка сценарію взаємодії старенької та невідомого молодика в чорному каптурі – теж невідома. Автор каже, що в жодному разі не планує негативних фіналів. До того ж, кадрів, де один із персонажів невідомий – на виставці меншість. Автора експозиції цікавлять також взаємини людей різних культур. Окремі фото зроблені в Італії та Німеччині. Як-от фото дівчини з Чернівців, яка має бізнес у Німеччині та її хлопця мотоцикліста, за національністю грека. Окремі види взаємодії – як-то реклама та людина – вимушені, певен фотохудожник, бо людина нерідко просто втягується в таке спілкування.

Ігор Нещерет, фотохудожник

Тут уже человеку надо самому выбирать, как строить. Но есть риск, что будет перенапряжение – много информации. Нужно не все воспринимать- тут каждый в меру своей восприимчивости.

Чотирнадцять парних фотопортретів Ігора Нещерета – це двадцять третя виставка проекту “Образи людського спілкування”. Проект заснований вісім років тому за інициативи міжнародної кафедри ЮНЕСКО. Мета виставки, зі слів самого автора, зробити процес комунікації комфортнішим і нагадати, що унікальність спілкування полягає в можливості вилікуватися від самотності.

 

Світлана Маренич