Фестиваль “Гетьманська слава” в Коломаку відвідали близько 10-ти тис. гостей

Фестиваль “Гетьманська слава”, що вихідними вперше відбувся у Коломаку, відвідали близько 10-ти. гостей. І подивитись було на що – відкриття пам’ятника гетьману, опера просто неба та ярмарок народних майстрів Слобожанщини тощо. У такий спосіб на Харківщині відзначили 330-ту річницю обрання Івани Мазепи гетьманом.

пам1

З нагоди 330-ї річниці обрання Івана Мазепи гетьманом на Харківщині ,у селищі Коломак, відбувся масштабний культурно-розважальний козацький фестиваль “Гетманська слава”. На фесті працювало кілька локацій. Одна з них – ярмарок народних майстрів Слобожанщини. Тут пропонували всілякі хенд-мейд прикраси – оберіги, традиційні українські рушники і вишиванки, а також сувеніри з національною символікою. Не обійшлося і без козацьких поєдинків. Бойові навички та вміння нащадки запорізьких козаків демонстрували на імпровізованому майданчику. Тим часом на головній сцені фестивалю для відвідувачів виступали півсотні творчих колективів з різних куточків області.

Під час фестивалю “Гетьманська слава” відкрили  пам`ятник Мазепі. Загальна висота новоспеченої коломацької пам’ятки – понад 5 м, а висота самої статуї – близько 2,5 м  Гроші на встановлення монументу, більше півмільйона гривень, зібрали завдяки громадським організаціям, місцевим владникам, спонсорам та небайдужим громадянам,- звітують представники Коломацької селищної ради. Автор пам’ятника – харківський скульптор Сайфаддін Гурбанов.

Сейфаддін Гурбанов, скульптор

Буквально за 25 дней сделано, постамент из гранита, все это ручная работа, она словно вырублена из скалы. А сам материал “английский металл” – за границей отливают из этого металла, обрабатывать легче, и не уступает бронзе.

Історик за фахом Євген Шинкаренко вивчав біографію Івана Мазепи близько 40-ка років. Говорить,  кращого місця для встановлення такої пам’ятки не знайти. Адже, саме тут у Коломаці понад три столітття тому на козацькій раді старшина обрала Мазепу гетьманом, тоді ще Лівобережної України, – пояснює краєзнавець

Євген Шинкаренко, краєзнавець, історик

Смолін – автор книги “Володарі гетьманської булави, він пише, що Мазепу обрали у селищі Коломак. Є й інші академіки, вчені, автори, які пишуть також, що обирали на території селища Коломак.

Іван Мазепа незмінно тримав гетьманську булаву майже 22 роки. В історії залишив про себе пам’ять і як видатний просвітник та меценат. Сам Мазепа освіту здобув у Європі, а згодом побудував чимало навчальних закладів на території України.Його коштом  звели і багато храмів. Та найголовніше, кажуть історики, Мазепа зміг об’єднати Лівобережну та Правобережну частини України і став гетьманом двох сторін Дніпра. Його називають справжнім політиком, інтелігентом, стратегом та героєм сімнадцятого та вісімнадцятого сторіччя. І хоч у радянський час до постаті Мазепи ставилися неоднозначно, кажуть нащадки гетьмана, усі його дії свідчать любов до українського народу і рідної землі.

Ігор Мазепа, голова Міжнародної громадської організації “Родина Мазеп”

Все ж таки всі ці речі він зробив з патріотичних мотивів, він вболював за майбутнє України, хотів її об’єднати, і сподівався, що вона отримає незалежність істанеєвропейською державою, тому що після того як він навчався в європі, він з повагою ставився до Західних цінностей

Іван Мазепа – персонаж багатьох творів світової та української культури. Спектакль, присвячений життю українського гетьмана, відбувся  під час козацького фестивалю у Коломаці. Учасники фестивалю змогли просто неба побачити оперну виставу Петра Чайковського “Мазепа” у виконанні артистів Харківського театру опери та балету. У центрі сюжету історія кохання Мазепи і Марії.

За офіційними даними, фестиваль “Гетманська слава” у Коломаці відвідали близько 10-ти тис. гостей. Як зазначили обласні владники, фестиваль  планують зробити традиційним.

Мілен Мода