EX.UA закрили

Популярний вітчизняний файлообмінник чи злісний розплідник цифрового піратства. Всукраїнський інтернет простір сколихнула звістка про закриття сайту ЕХ.UA. Чому сайт закрили та чи поновить він свою роботу?

 

Павєл Посохов, журналіст

Три w, крапочка екс, крапочка юа. Саме за цією адресою українські користувачі інтернету заходили, щоб подивитись улюблений фільм, телепрограму чи просто зберегти потрібний йому файл. Вчора зайшовши сюди – юзерів спіткало розчарування. Сайт не працював.

При спробі зайти на сайт браузер повідомляє – потрібну сторінку знайти не вдалося. Інформація про закриття файлообміннику викликала неабияке обуреня в українських інтернет користувачів.

Де дивитися тепер південний парк, доктора хауса – в українському перекладі, каліфорнікейшн, де?!

 

Блин!!!!!!!!! Это что, я попасть туда не смогу? Злой!!!

Досчитал до десяти, глубоко вдохнул пару раз. Это, скорей всего, просто какая-то ошибка. Они перезагружают сервера, у них просто какие-то профилактические работы.

Проте це ніяка не профілактика – сайт закрили правоохоронці. В рамках розслідування кримінальної справи про порушення авторських та суміжних прав. Як повідомляє сайт “Українська правда” з посиланням на слова керівника прес-служби МВС Сергія Бурлакова, розслідування тривало близько півроку і було ініційовано міжнародними компаніями.

Сергій Бурлаков, керівник прес-служби МВС України

Сьогодні був проведений обшук, санкціонований судом у офісному приміщенні, у дата-центрах. Вилучена велика кількість комп’ютерної та мережевої техніки, двісті серверів, контента на них більш ніж на 6 тисяч терабайт. Наразі Проводяться слідчі дії, допитуються свідки і підозрювані. Зараз уже 16 людей. Відповідальність за статтею Кримінального кодексу України, за якою порушена кримінальна справа, передбачена у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років з конфіскацією примірників творів та відповідного обладнання.

А от представники сайту інформацію про вилучення обладнання не підтверджують.

Юрій Пісковий, представник

Таку інформацію (про вилучення 200 серверів) поки не підтверджуємо. На даний момент припинено делегування домену на підставі розпорядження якогось слідчого Печерського району.

У відповідь на закриття улюбленого файлообмінника користувачі інтернету вирішили провести своєрідний флешмоб – перевантажити сайт міністерства внутрішніх справ. Це їм вдалося. Більше доби сайт силовиків не працював. Але саме на ньому була інформація, що кримінальну справу порушили за позовом корпорації “Адобе сістемс” “Майкрософт”. “Ексюеівці” ж запевняють, що в них підписані договори з правовласниками даних компаній. Незважаючи на це переспектив поновлення роботи EX.UA поки що не видно. Ти часом правоохоронці без роботи не сидять. Закрили ще один український файлообмінник – аплоад ком.

 

Павєл Посохов